AnTuTu-Benchmark-logo

Na pewno spora część naszych czytelników pamięta zeszłoroczną aferę związaną z oszukiwaniem benchmarków przez flagowe modele Samsunga. Koreański gigant wizerunkowo dużo wtedy stracił, a do masowej świadomości nie dotarł fakt, że podobne praktyki stosowało większość producentów. Teraz, gdy Samsung powoli wycofuje się z takiej polityki, docierają do nas pierwsze, niepokojące, wyniki benchmarków nowego HTC One.

 

Wspomniany model, w towarzystwie Samsunga Galaxy S5, Sony Xperii Z2 oraz LG G Pro 2, został przetestowany programem Antutu oraz jego specjalną wersją, zmodyfikowaną pod kątem uniemożliwienia sztucznego podbijania wyników Antutu X.

 

Oto wyniki dla podstawowego wariantu benchmarka:

htc-one-m8-antutu-scores

 

A to dla wersji Antutu X:

htc-m8-antutu-x

 

Nowy HTC One w zmodyfikowanym teście osiągnął ponad 10 000 punktów mniej niż w jego podstawowej wersji. Jeżeli te doniesienia się potwierdzą, będzie to oznaczać nie mniej, nie więcej niż to, że nowe dzieło Tajwańczyków poważnie podkręca podzespoły na czas trwania testów wydajności. W tych samych badaniach, pozostałe smartfony wykazują wahanie wyników mniejsze niż tysiąc punktów co jest naturalnym zjawiskiem.

 

Niestety, na potwierdzenie tej informacji przyjdzie nam poczekać do czasu kiedy otrzymamy słuchawkę do recenzji i będziemy mogli osobiście dokładnie ją sprawdzić.

 

Źródło: eprice.com.tw via gforgames.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Bąk

Elektronik, twórca internetowego wideo, geek i maniak Androida.