Nintendo sprawa sądowa

Już niedługo właściciele Switcha będą się mogli cieszyć nieoficjalnym Androidem

Newsy

Programiści odpowiedzialni za długo oczekiwaną wersję Androida dla Nintendo Switch, należący do grupy znanej jako switchroot umieścili na forum XDA post opisujący większość nadchodzących funkcji, ograniczeń, a nawet procesu instalacji. Wszystko, czego brakuje w tym momencie, to linki do pobrania, ale strona mówi, że programiści będą mogli opublikować ROM w ciągu kilku następnych dni.

Android na Switcha już prawie gotowy

Android na Switcha

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Android na Switcha jest oparty na LineageOS 15.1. Jest on oparty na Androidzie 8.1 Oreo. To nie jest zbyt zaskakujące, biorąc pod uwagę, że Nvidia Shield TV jest również nadal na 15.1. Natomiast wersja dla Switcha jest oparta na systemie dla tego urządzenia ze względu na obecność tego samego układu w obydwu konstrukcjach. Sam proces instalacji został ograniczony do zadziwiająco prostej i przystępnej serii kroków. Wymaga on zapisania obrazu na kartę microSD wraz z innymi plikami, takimi jak GApps zips.

Zobacz też: Snapchat znacznie zyskał na wartości

Jeśli chodzi o rzeczywiste korzystanie z systemu Android na Switchu, to nie będzie ono bezproblemowe. Programiści oznajmili, że dźwięk działa. Natomiast urządzenie będzie działać zarówno w trybie ręcznym, jak i zadokowanym z obsługą joycon przez Bluetooth. Istnieją również różne profile wydajności, między którymi można przełączać się w zależności od potrzeb. Istnieją też i wady. Między innymi nie działa tryb uśpienia ani akcelometr. Ekran nie wyłączy się w doku, stan ładowania nie jest wykrywany, chociaż bateria się ładuje.  Harmonogramy zawsze mogą ulec zmianie, jeśli chodzi o projekty takie jak te. Jednak programiści uważają, że powinni skończyć w ciągu kilku dni. Oznacza to, że powinniśmy zobaczyć gotowy system na Switcha już w przyszłym tygodniu.

Źródło: Androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x