Cerberus

Wyciek danych z serwerów Cerberusa, twórcy uspokajają

Aplikacje

cerberus logo

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

 

Mogłoby się wydawać, że Cerberus – jedna z najpopularniejszych aplikacji antykradzieżowych dla smartfonów, powinien być świetnie zabezpieczony. Niestety okazuje się, że nawet najlepszym zdarzają się wpadki. Użytkownicy otrzymują właśnie emaile od twórców programu, w których są informowani o wycieku danych z serwerów Cerberusa.

 

Konkretnie chodzi o loginy i zaszyfrowane hasła dostępu, wprawdzie zespół zapewnia, że w ręce hakerów nie dostały się żadne inne informacje, jednak dla zachowania wysokiego poziomu ochrony natychmiast, wszystkim użytkownikom, został zablokowany dostęp do panelu. Żeby zalogować się na swoje konto należy przeprowadzić procedurę odzyskiwania hasła. Ze względu na bardzo wysoki poziom uprawnień aplikacji dobrze jest też upewnić się, że nie wystąpiła żadna podejrzana aktywność. Aby to zrobić należy uruchomić Cerberusa na telefonie, zalogować się, i kliknąć przycisk „View Cerberus log” na dole ekranu ustawień. W razie pytań twórcy proszą o kontakt pod adresem email [email protected].

 

Źródło: email od zespołu Cerberus


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x