Moto E6

Motorola Moto E6 – Snapdragon 435 wiecznie żywy

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Snapdragon 435 to układ, który swój okres świetności ma już za sobą. Dobrze wiem, na co go stać, ponieważ po dziś dzień towarzyszy mi w tablecie Huawei Mate 3 Lite. Świetnie się sprawdza pod warunkiem, że jesteśmy mało wymagający oraz cierpliwi. Umożliwia nawet rozgrywkę, o ile skupimy się na mało wymagających graficznie tytułach. Ma jeszcze jedną zaletę: jest tani. Nic więc dziwnego, że Motorola się na niego zdecydowała w modelu Moto E6. To i tak lepszy wybór niż dostępny w tej cenie MiedaTek, który może i byłby wydajnieszy, ale traciłby wiele w kontekście pozostałych elementów jak moduł GPS.

Motorola Moto E6

Moto E6

Motorola właśnie ogłosiła swój najnowszy smartfon z niskiej półki, czyli Moto E6. Został on wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości HD+. Przy okazji urządzenie cechuje się pewną odpornością na zachlapania dzięki spełnieniu normy P2i. Jednak poważniejszy kontakt z wodą również powinien przebiegać bez większego uszczerbku dzięki zastosowaniu typowej dla linii moto powłoki hydrofobowej. Sercem urządzenia jest już dość słaby układ Snapdragon 435. Będzie go wspierać 2 GB pamięci operacyjnej. Powoli ta wartość zaczyna się robić już zbyt mała nawet w niskiej półce cenowej. Optymizmem nie napawa także rozmiar pamięci na pliki użytkownika. Wynosi ona 16 GB, z czego kilka GB zajmuje system operacyjny, którym jest Android 9.0 Pie.

Zobacz też: Disney+: czym będzie i jak bardzo zagrozi Netflixowi

Jeśli chodzi o aparat, to dostajemy pojedynczą konstrukcję o rozdzielczości 13 Mpix. To tylko podkreśla, że mamy do czynienia z budżetowcem. Z przodu natomiast znajduje się aparat selfie o rozdzielczości 5 Mpix. Smartfon posiada stosunkowo grube ramki. Na szczęście producent nie starał się na siłę wprowadzić notcha ani żadnego wcięcia. Jeśli chodzi o baterię to niestety, spotkamy się ze znacznym regresem. Jego poprzednik, czyli Motorola Moto E5 był wyposażony w baterię 4000 mAh. W przypadku Moto E6 mamy do czynienia z akumulatorem o pojemności 3000 mAh. Cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za smartfon to około 150 USD.

Źródło: Gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy