Pixel 3a to sukces. Google podwoiło liczbę sprzedanych smartfonów

Newsy

Wczoraj, po raz kolejny, Google opublikowało cokwartalny raport, w którym przedstawione zostały wyniki finansowe firmy. Dokument zawsze wiele mówi nam o produktach giganta z Mountain View oraz o statystykach sprzedaży – możemy zatem zobaczyć, co podoba się konsumentom. Okazuje się, że jedną z tych rzeczy są niedrogie smartfony. Niedługo po premierze Pixela 3a, Google może pochwalić się dwukrotnie większą liczbą sprzedanych smartfonów niż rok temu.

Wyniki Google są zadowalające – firma w tym kwartale zarobiła dużo

Jak możemy dowiedzieć się z raportu, w ostatnim kwartale gigant z Mountain View wygenerował spory przychód – mowa tu o 38.9 miliardach dolarów. Jest to 19% wzrost w stosunku do tego samego okresu z zeszłego roku. Satysfakcjonujące są również zarobki z usług opierających się na chmurze, takich jak np. YouTube – firmie przyniosły one zysk w wysokości prawie 10 miliardów dolarów.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz także: Zdjęcia Google mają już miliard aktywnych użytkowników.

Korporacji udało się również podwoić ilość sprzedanych smartfonów. Z pewnością bardzo pomógł niedrogi Pixel 3a, który okazał się prawdziwym hitem – za taką cenę nie znajdziemy smartfona z lepszym aparatem. Wygląda zatem na to, że konsumenci preferują kupowanie urządzeń w bardziej rozsądnych cenach. Szczerze mówiąc, zupełnie mnie to nie dziwi.

Źródło: Agencja Reuters


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x