Wczoraj, po raz kolejny, Google opublikowało cokwartalny raport, w którym przedstawione zostały wyniki finansowe firmy. Dokument zawsze wiele mówi nam o produktach giganta z Mountain View oraz o statystykach sprzedaży – możemy zatem zobaczyć, co podoba się konsumentom. Okazuje się, że jedną z tych rzeczy są niedrogie smartfony. Niedługo po premierze Pixela 3a, Google może pochwalić się dwukrotnie większą liczbą sprzedanych smartfonów niż rok temu.

Wyniki Google są zadowalające – firma w tym kwartale zarobiła dużo

Jak możemy dowiedzieć się z raportu, w ostatnim kwartale gigant z Mountain View wygenerował spory przychód – mowa tu o 38.9 miliardach dolarów. Jest to 19% wzrost w stosunku do tego samego okresu z zeszłego roku. Satysfakcjonujące są również zarobki z usług opierających się na chmurze, takich jak np. YouTube – firmie przyniosły one zysk w wysokości prawie 10 miliardów dolarów.

Zobacz także: Zdjęcia Google mają już miliard aktywnych użytkowników.

Korporacji udało się również podwoić ilość sprzedanych smartfonów. Z pewnością bardzo pomógł niedrogi Pixel 3a, który okazał się prawdziwym hitem – za taką cenę nie znajdziemy smartfona z lepszym aparatem. Wygląda zatem na to, że konsumenci preferują kupowanie urządzeń w bardziej rozsądnych cenach. Szczerze mówiąc, zupełnie mnie to nie dziwi.

Źródło: Agencja Reuters

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Michał Derej

    Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.