Nowe przecieki na temat Huaweia Mate 30 wciąż pojawiają się w sieci. Najnowsze sugerują, że wbrew poprzednim doniesieniom zobaczymy w nich podwójną konfigurację aparatu. Dodatkowo zniknąć ma teleobiektyw oparty na aparacie peryskopowym. Skąd się wziął ten pomysł, na znaczy krok wstecz?

Huawei Mate 30 z IMX600

Huawei Mate 30 z IMX600

Przeciek dodaje, że seria Huawei Mate 30 będzie pozbawiona peryskopowego aparatu. Zamiast niego ma się pojawić podwójny aparat oparty na matrycach Sony IMX600 o zwiększonych wymiarach. Według tych informacji Sony i Huawei pracują nad nimi. Ich wymiary mogą osiąfać aż 1/1,7 cala i 1/1,5 cala. Jeśli okaże się to prawdą, to ustawi rekord dla wielkości CMOS modułu aparatu telefonicznego. Przechodząc do specyfikacji, plotki wskazują, że Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro, zarówno urządzenia będą miały bezramkową konstrukcję z notchem. Obydwa mają pracować pod kontrolą flagowego układu Kirin 985.

Zobacz też: Google zapłaci małą karę za podsłuchiwanie nas… na ulicach wozami Street View

Procesor będzie wykonany przy użyciu litografii EUV ultra-UV drugiej generacji od TSMC w procesie 7 nm. Nie zabraknie także modułu 5G. Nie wiadomo jednak czy będzie to moduł zewnętrzny, czy zintegrowany z SoC. Jeśli chodzi o baterię, to ma ona oferować 4200 mAh pojemności i wspierać szybkie ładowanie do 55 W w ramach technologii  szybkiego ładowania Huawei SuperCharge. Rezygnacja z aparatu peryskopowego w tym przypadku może wyjść na plus. Na ostateczne testy przyjdzie nam jednak poczekać. Oczywiście pod warunkiem, że zmiany te zostaną faktycznie wprowadzone.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.