0f89c__sgs2cm-20110607Konkurencja na rynku smartfonów jest co raz większa, dlatego też producenci szukają nowych sposobów na przekonanie potencjalnych klientów do zakupu ich urządzeń. Ostatnio popularnym zabiegiem stało się odchodzenie od blokady bootloaderów w telefonach, co potwierdza zmiana polityki HTC w tej sprawie. Wygląda na to, iż podobne rewolucje szykują się u największego koreańskiego producenta, który przekazał swój najnowszy smartfon Samsunga Galaxy S2 jednemu z twórców grupy CyanogenMod.

Taką informacją Atin M. podzielił się kilka dni temu na swoim twitterze. Jak można się domyślić celem takiego działania jest stworzenie wersji Cyanogena przeznaczonej dla flagowego modelu Samsunga. CyanogenMod oprócz aktualizacji systemu do najnowszych wersji Androida oferuje również funkcje i ustawienia niedostępne w standardowej wersji systemu.

Być może już niedługo Samsung całkowicie odstąpi od blokowania niezależnego oprogramowania w swoich urządzeniach, jednak póki co zwolennikom modyfikacji w swoich smartfonach pozostaje czekać na kolejne efekty pracy twórców Cyanogena.

źródło: twitter.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Dan Sierakowski