To już pewne! Samsung Galaxy Fold z oficjalną premierą i listą poprawek

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-07-25

Po licznych perypetiach w końcu doczekaliśmy się oficjalnych informacji na temat premiery Samsunga Galaxy Fold. Ta ma się odbyć już we wrześniu. Przy okazji producent podzielił się także długą listą poprawek, które musiał nanieść na projekt urządzenia. Część z nich rozwiązuje problemy, z jakimi napotkali się pierwsi testerzy zewnętrzni, jednak znaczna większość rozwiązuje te, na które producent natknął się w trakcie późniejszych testów wewnętrznych.

Samsug Galaxy Fold lista poprawek

Samsug Galaxy Fold lista poprawek

Samsung wyjaśnia, że wprowadził kilka ważnych zmian w projekcie, dotyczących wad konstrukcyjnych oryginalnego produktu. Ponadto dodaje, że telefon został poddany rygorystycznym testom w celu sprawdzenia poprawności projektu. W oficjalnym wydaniu południowokoreański gigant wyjaśnia kluczowe zmiany wprowadzone do projektu telefonu. Są one następujące:

  • Górna warstwa ochronna wyświetlacza Infinity Flex Display została rozszerzona poza ramkę, dzięki czemu stało się jasne, że stanowi integralną część struktury wyświetlacza i nie ma być usunięta.
  • Galaxy Fold posiada dodatkowe wzmocnienia, aby lepiej chronić urządzenie przed cząstkami zewnętrznymi, zachowując jednocześnie jego charakterystyczny składany wygląd.
  • Górna i dolna część zawiasów zostały wzmocnione nowymi nakładkami ochronnymi.
  • Dodatkowe warstwy metalu pod wyświetlaczem Infinity Flex Display zostały dołączone w celu wzmocnienia ochrony wyświetlacza.
  • Przestrzeń pomiędzy zawiasem a korpusem Galaxy Fold została zredukowana.

Zobacz też: RED Hydrogen Two zapowiedziany wraz z obietnicą, że tym razem się uda

Fakt, że recenzenci założyli, że warstwa ochronna to tylko kolejny ochraniacz ekranu, okazał się sporym problemem dla telefonu. Usunięcie warstwy spowoduje uszkodzenie wyświetlacza. Wielu recenzentów pozostało z martwym ekranem w ciągu kilku dni. Inną poważną wadą zaobserwowaną przez nich było nagromadzenie kurzu wokół zawiasu, który ponownie zepsułby ekran. Pod względem estetycznym, w nowym projekcie nie widać zbyt wielu zmian. Jednak firma wydaje się być pewna, że zmiany te są wystarczające, aby zagwarantować komercyjne wprowadzenie na rynek. Galaxy Fold zachowuje tę samą cenę jak poprzednio, 1980 dolarów. Premiera urządzenia ma mieć miejsce już we wrześniu.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x