ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
netflix

Netflix uruchomił plan dla smartfonów z porażająco niską ceną

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Niedawno Netflix podsumował drugi kwartał roku, czego wynikiem był spadek cen akcji, bo po prostu firma nie ma się, czym chwalić. Jednak oficjalnie potwierdzono plan dla smartfonów, czyli pakiet z dostępem do tej samej bazy, ale w ograniczony sposób. Przede wszystkim ma być taniej i tak właśnie jest, bo Netflix zdecydował się go uruchomić na stałe w pierwszym państwie. Są to Indie, co nikogo nie powinno dziwić — firma ze swoim nowym pomysłem celuje głównie w rynki wschodzące.

Plan dla smartfonów od Netflixa już jest

netflix hd hdr

Bardzo często jest tak, że przewidywane ceny mają się nijak do tych oficjalnych. W większości przypadków są one wyższe, a tymczasem plan dla smartfonów od Netflixa okazał się tańszy. Zamiast 250 INR kosztuje w Indiach 200 INR, czyli nieco ponad 10 złotych.

plan dla smartfonow netflix pakiet najtanszy cena

Jak możecie zobaczyć powyżej, jest to 40% ceny podstawowego planu. Jeśli Netflix zdecydowałby się na wprowadzenie nowego pakietu w Polsce, to ten teoretycznie nie przekroczyłby kwoty 14 złotych. Coś czuję, że znalazłoby się u nas wielu chętnych, ale pamiętajmy o ograniczeniach. Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, jest to plan tylko dla urządzeń mobilnych, więc nie uruchomimy go w przeglądarce na komputerze lub w aplikacji na telewizorze. Dodatkowo maksymalna rozdzielczość, w jakiej można oglądać filmy i seriale to 480p, a więc dokładnie tej samej, co w planie podstawowym.

Zobacz też: Xiaomi nie zapomina o mechanicznych zegarkach.

Na tę chwilę Netflix ogłosił, że nie ma planów na udostępnienie planu dla smartfonów w innych krajach. Siłą rzeczy może to być podyktowane stałym badaniem rynków, jak i kwestią tak prozaiczną, jak nieograniczaniem decyzji obecne wahających się nad kupnem abonnamentu. W końcu niektórzy mogliby się jeszcze wstrzymać z zakupem. Ktoś z Was skusiłby się na plan tylko dla smartfonów?

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy