Firma Apple złożyła wniosek patentowy na nowy zestaw mieszanej rzeczywistości, czyli MR. Może się on różnić się od innych produktów dostępnych na rynku. Jak podaje Variety, nowe urządzenie zawiera czujniki, które mogą śledzić oczy, rysy twarzy i dłonie użytkowników. Patent został pierwotnie zgłoszony w marcu 2019 roku, ale został opublikowany na początku tego miesiąca.

Zestaw mieszanej rzeczywistości Apple

Zestaw mieszanej rzeczywistości Apple

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

To najnowszy wynalazek, który dołączył do stale rosnącej listy patentów Apple na rzeczywistość mieszaną i rozszerzoną. Opatentowano również dodatkowe zastosowania zestawu i rzeczy, które może on potencjalnie wykonać. Należą do nich  wykorzystanie czujników położenia głowy, czujników brwi i szczęki dolnej, które pomagają odczytać całą twarz i śledzenie dłoni. Szczegółowe czujniki oświetlenia można również zastosować w podobnej konfiguracji. Wszystko to uwieńczone jest unikalnym wizjerem. Pozwoli on na wyświetlanie obrazu świata rzeczywistego poprzez zestaw MR, zamiast nakładać na siebie informacje, takie jak HoloLens firmy Microsoft. Jedna z wersji zestawu mieszanej rzeczywistości zawiera kamery przeznaczone do przechwytywania bezpośredniego przekazu wideo, za pomocą których może tworzyć obiekty kompozytowe, które mają być widoczne na wyświetlaczu wirtualnej rzeczywistości.

Zobacz też: Xiaomi świętuje sukces, rozdając akcje firmy pracownikom

Oczywiście, Apple nie potwierdziło, do czego użyje tej technologii, ani czy którykolwiek z tych produktów w ogóle powstanie. W rzeczywistości producent nie ogłosił jeszcze nic w dziale AR lub VR. Jednak biorąc pod uwagę, że Facebook pracuje nad stworzeniem zestawów VR z wbudowanym śledzeniem twarzy. Mają one służyć do komunikacji za pośrednictwem wirtualnych awatarów. Wejście na ten rynek miałoby sens. Apple ma wiele sposobów, w jaki może wykorzystać tę technologię. Zwłaszcza dzięki awatarom Animoji i Memoji, których ludzie mogą już używać do tworzenia wiadomości głosowych i wyrażeń, które naśladują ich własne.

Źródło: Tomshardware
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.