Xiaomi Mi 6 został zaprezentowany zaledwie dwa lata temu, a przez ten czas firma przeszła tak drastycznie przemiany. W międzyczasie nawet oficjalnie pojawiła się w Polsce i zdążyła stworzyć dwie nowe marki — Redmi oraz Pocophone. Akurat ta druga może niedługo zostać oficjalnie zamknięta, ale skupmy się na Mi 6. Otóż smartfon ten w końcu dostał aktualizację do Androida Pie, zamykając tym samym swego rodzaju obowiązek dwóch dużych aktualizacji dla flagowego smartfona.

Xiaomi Mi 6 z Android Pie w ramach kolejnej aktualizacji MIUI 10

xiaomi mi 6

Xiaomi Mi 6 jest też smartfonem, który powstał w czasach, kiedy firma praktycznie w ogóle nie zwracała uwagi na to, że wykorzystuje Androida, a aktualizacje tego systemu były czymś naprawdę wyjątkowym. Wtedy liczyło się to, aby wersja MIUI była jak najwyższa, a ta może bazować na różnych odsłonach Robocika. Dlatego MIUI 10 na Xiaomi Mi 6 dostępne jest od sierpnia i od tego czasu stale bazowało na Androidzie 8.1 Oreo. Zmienia się to teraz, kiedy firma oficjalnie wydaje aktualizację do Androida Pie z nakładką oznaczoną wersją 10.4.1.0.

Zobacz też: Android Q wymusza na Samsungu szybsze aktualizacje One UI.

Cała aktualizacja waży 1,6 GB i na razie jest dostępna w wybranych państwach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać obraz oprogramowania i zainstalować je ręcznie poprzez ustawienia smartfona. Stosowną wersję oprogramowania (Global) znajdziecie na stronie Xiaomi. Chociaż być może już otrzymyaliście tę aktualizację?

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.