ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
xiaomi mi mix 3

Wygląd Xiaomi Mi Mix 4 ujawniony? Firma zdobywa patent

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Seria Mi Mix od Xiaomi w ostatnim czasie ucichła. Nie do końca to dziwi w dobie rosnącej popularności marki Redmi, ale fakt, faktem, najdroższe smartfony też powinny mieć swoje 5 minut. W końcu po to została stworzona ta rodzina urządzeń. W ramach ostatniej generacji, Mi Mix 3 z najnowszą odsłoną Mi Mix 3 5G ze Snapdragonem 855, Xiaomi postawiło na rozsuwaną obudowę i pozbycie się wycięcia w wyświetlaczu. Bardzo możliwe, że firma utrzyma ten trend w kolejnej generacji, gdyż potencjalny wygląd Mi Mix 4 został opatentowany przez producenta.

Potencjalny wygląd Xiaomi Mi Mix 4 to ewolucja

wyglad xiaomi mi mix 4 patent

Niektórych może to dziwić, ale w Chinach też istnieje coś takiego, jak urząd patentowy, chroniący własności intelektualne. Jest to CNIPA (Chinese National Intellectual Property Agency), do którego trafiły tajemnicze grafiki od Xiaomi. Na nich wyraźnie widać rozsuwaną obudowę, ale z 4 aparatami (lub trzema i diodą) z tyłu na planie okręgu. Przód nadal chowa dwa aparaty z diodą doświetlającą. Wyróżnia się między innymi to, że rozsunięcie nie chowa dolnej krawędzi. Na nich brakuje gniazda słuchawkowego, ale to zapewne już nigdy nie wróci po tym, gdy Mi Mix 2 z niego zrezygnował. Jednak nie tylko wygląd Mi Mix 4 mogliśmy poznać, bo do gry wchodzi też kolejne urządzenie:

wyglad xiaomi mi mix 4 patent

Tym razem jest ono zdecydowanie bardziej tradycyjne, choć wycięcie w wyświetlaczu wygląda na nietypowe, bo jest niskie, ale szerokie. Być może to design zastrzeżony dla tajemniczego modelu Redmi z aparatem 64 MPx?

Zobacz też: Jak oglądać telewizję przez internet za darmo?

Rozsuwane obudowy zostały odsunięte w kąt w ramach rezygnowania z notcha na rzecz wysuwanych aparatów. Być może to pewniejsze i tańsze rozwiązanie, aczkolwiek widać, że Xiaomi nie rezygnuje. O ile patenty przyznawane tej firmie są rzadko spotykane, tak być może w tym wypadku faktycznie niedługo takie modele ujrzą światło dzienne.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy