ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nokia x71 8.1 plus cena specyfikacja design wyglad

Nokia 6.2 – nareszcie pojawia się specyfikacja

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Nokia swoje odrodzenie rozpoczęła od premiery jednego modelu, który długo był dostępny na wyłączność w Państwie Środka. Podczas globalnej prezentacji HMD Global do tego smartfona dołączyła dwójka rodzeństwa. Niemniej to właśnie Nokia 6 jest kluczowym modelem dla firmy i wiele osób się dziwi, że jeszcze nie poznaliśmy nowej generacji. W końcu Nokia 6 była pierwsza dwa lata temu, Nokia 6.1 jednym z pierwszym w poprzednim roku, a gdzie jest Nokia 6.2? W drodze, a tymczasem specyfikacja tego smartfona zaczyna się do nas uśmiechać.

Specyfikacja typowa dla średniaka, takiego niżej notowanego, czyli oto Nokia 6.2

nokia x71 8.1 plus cena specyfikacja design wyglad

Warto pamiętać, że Nokia 6 nigdy nie była topowym modele. Finowie wyznaczyli temu smartfonowi klasę… średniaka, ale ze specyfikacją poniżej przeciętnej dla tej rangi. Jak donoszą najnowsze plotki, może się okazać, że Nokia 6.2 nie będzie dla nas zupełną nowością, a długo zwlekaną premierą w postaci Nokii X71 ze zmienioną nazwą. Przynajmniej na to wskazuje część specyfikacji:

 • 6-calowy wyświetlacz AMOLED FullHD+ (wycięcie na aparat)
 • układ Snapdragon 660
 • 4 lub 6 GB RAM
 • 64 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+MicroSD)
 • aparaty:
  • przód: 13 MPx
  • tył: 20 MPx, 8 MPx, 5 MPx
 • akumulator o pojemności 3300 mAh
 • Android 9 Pie (Android One)

Przy okazji pojawiły się domniemane ceny. Bazowa wersja ma kosztować około 700 złotych, podczas gdy mocniejsza ma być droższa o 150 złotych. Snapdragon 660 nie jest słabym układem, ale ewidentnie swoje lata już ma, kilku następców się pojawiło i po prostu nie można już zbyt wiele od niego oczekiwać. Wątpliwości budzi poniekąd pojemność akumulatora — po co miałaby zostać zmniejszona z 3500 mAh?

Zobacz też: Mate 30 Lite w Sieci w formie swojego pierwowzoru, czyli Huawei nova 5i.

Mnie najbardziej dziwi fakt, że przy takim scenariuszu zwlekanie z premierą Nokii 6.2 w formie X71 po rebrandingu, nie miało najmniejszego sensu. W końcu pierwowzór został zaprezentowany w kwietniu i znajdziemy go wyłącznie w Państwie Środka. Reszta kraju musi czekać, bo…? To z pewnością nie jest kwestia certyfikacji. Tym samym to Nokia 5.2 znana też jako Daredevil może się okazać ciekawszą premierą.

Źródło: Nokiamob

Sprawdź najnowsze wpisy