Trwają testy wysyłania SMS-ów z zablokowanego ekranu za pośrednictwem Asystenta Google

Kacper Kościański Newsy 2019-07-23

W styczniu tego roku Asystent Google oficjalnie wszedł do Polski. Było to nie lada wydarzenie, gdyż na ten dzień czekało naprawdę wiele osób. Asystent sam w sobie działa bardzo dobrze, jednak pod względem funkcji wciąż daleko mu do m.in. amerykańskiej wersji. Sam z Asystenta Google korzystam raz na jakiś czas. Dotychczas osobiście brakowało mi jednej, naprawdę ciekawej funkcji, którą jak się okazuje, gigant z Mountain View właśnie testuje.

Wysyłanie SMS-ów z zablokowanego ekranu przez Asystenta Google

Asystent Google

Normalnie jeśli poprosisz Asystenta Google o wysłanie do kogoś SMS-a mając jednocześnie zablokowany telefon, to zostaniesz poproszony o jego odblokowanie. Jak jednak informuje 9to5Google, Google przeprowadza właśnie ciekawe testy A/B po stronie serwerów – niektórzy użytkownicy wersji 10.28 aplikacji Google mogą już wysyłać SMS-y za pomocą Asystenta Google z poziomu zablokowanego ekranu.

Zobacz także: Co jest nie tak z serialem Wiedźmin? Oto wnioski po obejrzeniu zwiastuna

Aby sprawdzić, czy załapałeś się na testy, upewnij się że masz najnowszą wersję aplikacji Google. Następnie poproś Asystenta Google o wysłanie SMS-a mając jednocześnie zablokowany telefon. Jeśli się uda, to znaczy, że trafiłeś do grona szczęśliwców. Jeśli nie, to musisz się po prostu z tym pogodzić. Warto wspomnieć, że opisywana funkcja, choć z pewnością przydatna, może być także bardzo groźna. Z pewnością dlatego Google testuje ją tylko w wąskim gronie odbiorców. Ciężko powiedzieć, czy kiedyś trafi ona do wszystkich.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x