Xiaomi po raz pierwszy znalazła się na liście Global 500 magazynu Fortune. Firma zajmuje 468 pozycję z przychodami w wysokości 26.443,50 mln dolarów i zyskiem netto w wysokości 2.049,10 mln dolarów w poprzednim roku podatkowym. Chińska firma ujawniła również, że zajmuje siódme miejsce w kategorii usług internetowych i handlu detalicznego. Ponadto Xiaomi jest najmłodszą firmą na liście Fortune Global 500 za rok 2019.

Xiaomi rozdaje akcje pracownikom

Xiaomi rozdaje akcje pracownikom

W liście otwartym, w którym mówi się o tym osiągnięciu, Lei Jun założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi, docenił wysiłki pracowników. Ogłosił także, że dla każdego z 20 538 współpracowników i członków kluczowych zespołów zewnętrznych istnieje specjalny prezent. Firma powiedziała, że na znak uznania, każdy z tych członków otrzyma 1.000 akcji Xiaomi. 500 udziałów służy uczczeniu osiągnięć Global 500. Kolejne 500 akcji jest przeznaczone dla rodzin i bliskich pracowników w zamian za wsparcie.

Zobacz też: Face Pause, czyli po co aplikacje mają działać, gdy nie patrzysz na nie?

Komentując to osiągnięcie Lei Jun powiedział:

Ten zaszczyt nie oznacza końca naszych starań, ale po prostu nowy początek. Pozostajemy zaangażowani w tworzenie niesamowitych i wysoce innowacyjnych produktów po uczciwych cenach, jak stwierdza nasza filozofia. Wszystko to, aby nasi fani, użytkownicy urządzeń Xiaomi i inwestorzy mogli cieszyć się lepszym życiem.

Xiaomi rozpoczęła działalność w kwietniu 2010 roku jako firma internetowa, której trzon stanowią smartfony. W ciągu zaledwie 9 lat firma została uznana za jedną z 500 firm z listy Fortune Global 500. Jest to naprawdę olbrzymi sukces i wielki powód do świętowania, jednak nie spodziewałbym się że firma z tej okazji rozda aż ponad 20 milionów akcji.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.