ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WhatsApp na KaiOS

WhatsApp trafił na KaiOS

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

KaiOS jest niezwykle prostym a przy okazji mało wymagającym systemem operacyjnym. Znalazł on swoją niszę w urządzeniach z fizyczną klawiaturą przeznaczonych głównie do dzwonienia, jednak nierezygnujących z funkcji znanych ze smartfonów. System ten wywodzi się z Firefox OS i jest oparty na HTML5 i innych otwartych technologiach internetowych. Oprogramowanie to ma na celu zapewnienie bogatego doświadczenia użytkownika poprzez dostęp do aplikacji takich jak Google Assistant, YouTube, Facebook, Google Maps i Twitter. Najpopularniejszy komunikator na świecie, WhatsApp właśnie dołączył do tego grona.

WhatsApp na KaiOS

KaiOS to idealny wybór dla osób, które wciąż nie są przekonane do dotykowego ekranu. Co prawda istnieją smartfony z Androidem z fizycznymi przyciskami. Sam jestem właścicielem jednego z nich. Jednak platforma Google nie została zbyt dobrze przemyślana pod takie sterowanie. Niestety, ale nawet nakładki nie do końca rozwiązują ten problem. Dodatkowo został on dostosowany do potrzeb rynków wschodzących, takich jak Indie, gdzie wielu ludzi nadal nie stać na zakup smartfona. Jedną z najczęściej używanych aplikacji na subkontynencie jest WhatsApp, a KaiOS nadal nie może go oficjalnie uruchomić. Co prawda komunikator ten był już dostępny na JioPhone zasilanym z systemu KaiOS. Jednak inne modele musiały czekać na oficjalne wydanie. Aplikacja posiada wszystkie funkcje, które można by znaleźć w wersji dla smartfonów, łącznie z pełnym szyfrowaniem typu end-to-end.

Zobacz też: Co jest nie tak z serialem Wiedźmin? Wnioski po obejrzeniu zwiastuna

Firma stojąca za rozwojem KaiOS mówi również, że większość smartfonów zasilanych przez system będzie miała zainstalowany program WhatsApp w nadchodzących miesiącach. Facebook jest już dostępny na nich w większości regionów. Dzięki temu nawet dla osób ze smarfonami stają się one coraz ciekawszym wyborem do roli zapasowego telefonu.

Źródło: wccftech

Sprawdź najnowsze wpisy