Nintendo Switch 3 lata

Użytkownicy Switcha wytoczyli Nintendo pozew zbiorowy

Paweł Maretycz Newsy 23-07-2019

Nintendo Switch to jedna z najciekawszych konsol obecnej generacji. Nie tylko łączy w sobie cechy konsoli stacjonarnej i przenośnej, to jeszcze nie jest tylko handheldem podłączanym do telewizora. Switch jest naprawdę świetnie przemyślany. Zwłaszcza jego kontroler, który tak naprawdę składa się z dwóch mniejszych zwanych Joy-conami. Są one naprawdę zaawansowanymi kontrolerami pełnymi różnorakich funkcji jak zaawansowana haptyka, kamera IR, złożony układ czujników ruchu czy możliwość używania ich osobno w grach wieloosobowych. Mimo to nie są pozbawione wad. Wielu graczy skarży się na tak zwane pływające analogi. Problem ten polega na tym, że w momencie, kiedy analog nie jest wychylany ani nawet dotykany rejestruje on ruch.

Nintendo Switch pozew zbiorowy

Nintendo Switch pozew zbiorowy

Gracze są do tego stopnia podirytowani tym stanem rzeczy, że postanowili coś z tym zrobić poprzez drogę prawną. Prawnicy w Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith złożyli pozew zbiorowy w USA przeciwko Nintendo, twierdząc, że sprzedaje Joy-Cony, wiedząc, że są wadliwe. Pozew utrzymuje również, że Nintendo odmawia naprawienia problemu za darmo. Pikanterii dodaje fakt, że producent nawet nie przyznał się do tej kwestii pomimo powszechnych doniesień. W skardze zarzuca się Nintendo naruszenie kalifornijskiego prawa dotyczącego oszustw, jak również stanowego i federalnego prawa gwarancyjnego. Ponadto oskarża firmę o wprowadzenie w błąd, naruszenie dorozumianej gwarancji i bezpodstawne wzbogacenie się. Adwokaci szukają zarówno odszkodowań pieniężnych, jak i zadośćuczynienia, które mogłoby obejmować zmuszenie Nintendo do zaoferowania lepszego ubezpieczenia.

Zobacz też: Google chętnie kupi od Ciebie… skan Twojej twarzy, czyli Android uczy się w terenie

Pozostaje mieć nadzieję, że Nintendo coś zrobi z tym problemem. Osobiście liczę, że nie będzie on występował w przypadku Switcha Lite, który jest tą konsolą, na którą czekałem od premiery wersji podstawowej. A czy ktoś z Was użytkownicy Nintendo Switch spotkał się z tym problemem w swojej konsoli?

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x