To już niemal pewne. Tajemniczą firmą kupującą dział modemów Intela jest Apple

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-07-23

Jakiś czas temu informowaliśmy, że patenty Intela dotyczące sieci 5G oraz cały dział zajmujący się produkcją i projektowaniem modemów mają trafić w ręce tajemniczego nabywcy. Już wtedy spekulowaliśmy, że najprawdopodobniej będzie nią Apple. Strzał najprawdopodobniej okazał się celny, ponieważ coraz więcej poszlak na to wskazuje.

Apple kupuje dział modemów Intela

Apple kupuje dział modemów Intela

Najnowsze przecieki wskazują, że Apple i Intel są w zaawansowanym stadium negocjacji na temat tej transakcji. Co ciekawe informacje te przychodzą kilka miesięcy po tym, jak Qualcomm i Apple ogłosił rozejm w celu zapewnienia stałej podaży swoich modemów dla nadchodzących iPhone. Umowa ma obejmować portfel patentów Intela i jego pracowników w branży modemów, których wartość szacuje się na 1 miliard dolarów. Oficjalne ogłoszenie jest spodziewane w przyszłym tygodniu, kiedy transakcja może zostać sfinalizowana. Wykupienie działalności Intela w zakresie modemów miałoby kluczowe znaczenie dla giganta. W znacznym stopniu przyspieszyłoby to plany rozwoju jego wewnętrznego modemu do iPhone.

Zobacz też: Co stało się z twórcami pierwszego iPhone’a? Nad czym teraz pracują?

Dzięki temu Apple stałoby się niezależne od dostaw w tej kwestii. Przyniosłoby to dwa duże plusy. Po pierwsze producent nie miałby problemów z ograniczonym łańcuchem dostaw. Po drugie nie musiałby iść na rękę innym firmom, jak to miało w sprawie poddania wszystkich spraw sądowych toczonym z Qualcommem. Jeśli zaś chodzi o Intela, to byłaby to bardzo dobra okazja, aby pozbyć się przynoszącej straty jednostki biznesowej. Na ostateczny wynik transakcji przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać przynajmniej kilka tygodni. Jeśli jednak nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to prawdopodobnie zakończy się ona sukcesem.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x