ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony S1 z systemem Honeycomb nadchodzi

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

Sony S1 Honeycomb
Wśród producentów tabletów działających pod kontrolą systemu Android nie mogło zabraknąć również Sony. Najnowsze dziecko japońskiego producenta sprzętu elektronicznego ma trafić do sprzedaży jeszcze latem tego roku.

Na temat tabletu Sony S1 informacje krążą już od kilku miesięcy. Ostatnią nowością jest to, że Federalna Komisja Łączności (zajmująca się standaryzacją wszystkich urządzeń korzystających z sieci WiFi) zaakceptowała produkt Sony. W związku z tym, najprawdopodobniej wkrótce trafi on do sprzedaży.


Na tę chwilę wiadomo, że tablet ten będzie działał pod kontrolą systemu Android Honeycomb, ze specjalnym interfejsem Quick and Smooth. Urządzenie będzie wyposażone w ekran o bardzo nietypowej przekątnej 9.4 cala – nie wiadomo jednak jaka będzie jego rozdzielczość.

Zgodnie z ostatnimi informacjami, Sony S1 ma być dostępny w dwóch wariantach – z modułem WiFi + 3G, a także w tańszej wersji, pozbawionej modemu umożliwiającego transmisję danych za pośrednictwem sieci komórkowych. Pozostając przy cenie – ta na pewno nie będzie niska, bo urządzenia tworzone przez Sony nigdy nie należały do tanich.

źródło: netbooknews.com

Sprawdź najnowsze wpisy