oracle_evil
Ostatnimi czasy Oracle jest postrzegane jako korporacja pasożytnicza, żyjąca z pozywania różnych firm o naruszanie różnorakich patentów. W myśl tej filozofii ta niezacna firma obraca się przeciwko Androidowi. Wszystko było by w porządku, gdyby nie drobiny szczegół: zgodnie z wystosowanym pozwem Oracle chce zedrzeć z Google więcej, niż udało się im zarobić na całym Androidzie! Cały przychód z Androida dla Oracle!

Zgodnie z pozwem, Oracle – oprócz niewiarygodnie wysokiej grzywny – żąda podpisania przez Google umów licencyjnych. Aby dodać bezczelnego charakteru dokumentowi, znajduje się w sugestia, że naruszenie dokonane przez Google jest umyślne, przez co sędzia może grzywnę nawet potroić! Dotatkowo zamieszczono informację, że Microsoft do tej pory zapłacił Oracle 900 mln dolarów w podobnej sprawie. 

Oczywistym jest, że Google musi wygrać tę sprawę. Jeśli tak się nie stanie, Google, aby być w stanie spłacić zobowiązanie, będzie musiało zacząć pobierac opłaty licencyjne od producentów sprzętu. A jak każdy Androidowiec wie, zaletą jego systemu jest to, że producenci dostają ten system za darmo. Jednak z takimi cudnymi firmami jak Oracle, ta sielanka niedługo może się skończyć. To będzie oznaczać, że ceny urządzeń z robotem podskoczą nawet o kilkadziesiąt dolarów.

Co myślicie o całej tej sytuacji? Skoro Oracle wygrało bój z Microsoftem, to czy Google’owi uda się wybronić? A może myslicie, że to Google jest tutaj ofiarą? Piszcie!

źródło: androidandme.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Jabłoński