OakTrail
Każdemu posiadaczowi zarówno smartfona, jak i tabletu zależy na tym, aby jego urządzenie pracowało jak najdłużej korzystając z ładunku zgromadzonego w baterii. W przypadku użytkowników tabletów znacząca poprawa może nastąpić za sprawą nowych procesorów Oak Trail.

Producenci dokładają wielu starań, aby ich produkty działały możliwie jak najdłużej na baterii. Wymusza to zarówno optymalizację oprogramowania, jak i odpowiedni dobór komponentów, które będą wystarczająco energooszczędne. Kolejne generacje procesorów, poza większą mocą, mają coraz mniejsze zapotrzebowanie na energię.

W związku z tym, bardzo duże nadzieje są pokładane w układzie Intela – Oak Trail. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii, procesor ten będzie w stanie wyłączać komponenty zbędne w danej chwili, co również będzie miało przełożenie na zapotrzebowanie na energię.

Pierwsze testy urządzeń wyposażonych w ten układ dają bardzo obiecujące rezultaty. Tablet Maestro S został zaprojektowany tak, aby możliwe było uruchomienie trzech systemów (Windows, Android i Maemo). Po zastosowaniu nowego układu Intela okazało się, że w przypadku systemu Android możliwe jest korzystanie z tabletu przez ponad 16 godzin.

Jednak ostatnio zaczęły pojawiać się pierwsze krytyczne opinie, zgodnie z którymi nowy procesor Intela jednak nie jest taki dobry, jak mogłoby się wydawać na początku. W tym przypadku chodzi jednak o wyniki osiągane w ramach benchmarków.

źródło: liliputing

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula