Oak Trail wydłuży czas pracy tabletów z Androidem?

Newsy

OakTrail
Każdemu posiadaczowi zarówno smartfona, jak i tabletu zależy na tym, aby jego urządzenie pracowało jak najdłużej korzystając z ładunku zgromadzonego w baterii. W przypadku użytkowników tabletów znacząca poprawa może nastąpić za sprawą nowych procesorów Oak Trail.

Producenci dokładają wielu starań, aby ich produkty działały możliwie jak najdłużej na baterii. Wymusza to zarówno optymalizację oprogramowania, jak i odpowiedni dobór komponentów, które będą wystarczająco energooszczędne. Kolejne generacje procesorów, poza większą mocą, mają coraz mniejsze zapotrzebowanie na energię.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

W związku z tym, bardzo duże nadzieje są pokładane w układzie Intela – Oak Trail. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii, procesor ten będzie w stanie wyłączać komponenty zbędne w danej chwili, co również będzie miało przełożenie na zapotrzebowanie na energię.

Pierwsze testy urządzeń wyposażonych w ten układ dają bardzo obiecujące rezultaty. Tablet Maestro S został zaprojektowany tak, aby możliwe było uruchomienie trzech systemów (Windows, Android i Maemo). Po zastosowaniu nowego układu Intela okazało się, że w przypadku systemu Android możliwe jest korzystanie z tabletu przez ponad 16 godzin.

Jednak ostatnio zaczęły pojawiać się pierwsze krytyczne opinie, zgodnie z którymi nowy procesor Intela jednak nie jest taki dobry, jak mogłoby się wydawać na początku. W tym przypadku chodzi jednak o wyniki osiągane w ramach benchmarków.

źródło: liliputing


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x