Xiaomi popularne w Europie Zachodniej

Xiaomi znalazło się na liście najbardziej dochodowych firm na świecie

Newsy

Fortune Global 500, znana również jako Global 500, jest corocznym rankingiem 500 największych korporacji na świecie pod względem przychodów. Lista ta jest opracowywana i publikowana corocznie przez magazyn Fortune. Według tego rankingu Xiaomi jest obecnie numerem 468 na świecie pod tym względem. Jest to nie lada wyczyn, biorąc pod uwagę, że mówimy tu o 9-letniej firmie, która sprzedaje swoje kluczowe produkty, jakimi są smartfony z niezwykle niską marżą.

Xiaomi na liście Fortune Global 500

Xiaomi Fortune Global 500

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Oznacza to, że strategia niskiej marży dla kluczowych produktów jak najbardziej ma sens. Może wyniki Xiaomi nakłonią także innych producentów do przyjęcia tej strategii? Byłaby to świetna wiadomość dla nas, konsumentów.

Xiaomi potrzebowało tylko dziewięciu lat, aby wejść listę Fortune Global 500. Jest to kamieniem milowym. Chcemy podziękować fanom i użytkownikom naszych produktów, którym zawdzięczamy nasz sukces. Jesteśmy również najmłodszą firmą na tegorocznej liście, dumnym rekordem, o którym będziemy pamiętać i wnosić na kolejny poziom w światową ekspansję.

— powiedział Lei Jun, założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi.

Zobacz też: Jak oglądać telewizję przez internet za darmo?

Xiaomi zaczynało jako firma internetowa ze smartfonami i sprzętem internetu rzeczy. Została założona w kwietniu 2010 roku. Oczywiście, nadal nie jest nawet blisko takich firm jak Apple znajdujące się na 11 miejscu i Samsunga, który jest na pozycji 15. Pamiętajmy jednak, że mówimy o producentach z bardzo długą historią. Dodatkowo biorąc pod uwagę mnogość koncernów na świecie, miejsce  Xiaomi jest wręcz rewelacyjne. Pozostaje nam tylko życzyć firmie wielu udanych modeli w przyszłości i licznych sukcesów.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x