ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Apple rozważa aplikację iTunes dla systemu Android

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Aplikacje
apple itunes android

Android już od pewnego czasu wyszedł na prowadzenie w rankingach popularności mobilnych systemów operacyjnych, pozostawiając na drugim miejscu swojego największego rywala spod znaku „nadgryzionego jabłka”. Sytuacja ta zmusiła producentów oprogramowania do wypuszczania swoich aplikacji na obie wiodące platformy. Oczywiście usługi Apple od zawsze były ekskluzywne, co nie powinno dziwić. Jednak w obliczu znaczącego spadku przychodów z muzycznej aplikacji iTunes, spowodowanego silną konkurencją ze strony Spotify oraz Google Play Music, korporacja z Cupertino rozważa wypuszczenie wersji iTunes dedykowanej „zielonemu robocikowi”.

Decyzja ta może wydawać się dosyć niespodziewana, gdyż przeniesienie jednej z najważniejszych usług dedykowanych użytkownikom urządzeń producenta z Kalifornii na konkurencyjną platformę mogłaby zostać odebrana jako akt desperacji. Jednak pomimo pierwszego wrażenia, wydaje się, że ten spory ukłon w kierunku Androida ma na celu skuteczną walkę z Google Play Music oraz Spotify, a przy tym potencjalne rozszerzenie dostępu oraz zwiększenie zysków dla Apple.

Firma z Cupertino może również rozwinąć swoją usługę streamingu na żądanie. Opcja ta okazała się bardzo popularna wśród rozwiązań konkurencji, więc wydaje się bardzo sensowne, dlaczego Apple chce dać szansę tej usłudze. Co sądzicie o możliwościach iTunes dla Androida? Czy nie jest już za późno? Czekamy na waszą opinię w komentarzach pod wpisem.

Źródło: cnet.com, androidandme.com

Sprawdź najnowsze wpisy