NotifyBuddy – prosta aplikacja, która zastąpi Ci diodę powiadomień

Łukasz Pająk Newsy 2019-07-21

W dobie malejących ramek, a nawet coraz mniejszych wycięć w wyświetlaczach, zaczyna brakować miejsca na elementy, które dla wielu osób wydają się obowiązkowe. Mowa o tytułowej diodzie powiadomień, która zniknęła już z wielu smartfonów w ramach walki z ramkami. Czy w takiej sytuacji jesteśmy skazani na zmianę swoich przyzwyczajeń? Nie do końca, ponieważ jest wiele aplikacji, które mają zastąpić diodę powiadomień. Jedną z ciekawszych jest NotifyBuddy, którą chciałbym Wam przybliżyć.

Brakuje Ci diody powiadomień? NotifyBuddy rozwiąże Twój problem

To, co głównie drażni mnie w aplikacjach, które mają stanowić zamiennik dla diody powiadomień, to ich bezsensowne rozbudowanie, utrudniona, a wręcz irytująca obsługa. Nie zawsze też chcą one poprawnie współpracować, więc przyjrzyjmy się NotifyBuddy, które jest po prostu kropką na wyświetlaczu, czyli dokładnie tym, czym ma być dioda powiadomień. Sama konfiguracja jest banalnie prosta i sprowadza się do wybrania aplikacji, których powiadomienia chcemy monitorować i ustawić sposób ich prezencji. Oczywiście NotifyBuddy nie unika problemów, które tyczą się każdego tego typu programu. Mowa o tym, że smartfon z jej aktywnym działaniem nie przechodzi w tryb drzemki. To oznacza, że zwiększa się zużycie energii, a co za tym idzie, akumulator szybciej się rozładowuje. Na szczęście tylko niektórzy użytkownicy zgłaszają drobne różnice. Siłą rzeczy powyższy program dedykowany jest smartfonom z wyświetlaczami AMOLED. Nie wszystkim musi się też spodobać fakt, że należy wyłączyć wszelkie inne programy związane z Ambient Display.

Zobacz też: GAssist pozwoli Ci korzystać z Asystenta Google na zegarkach Samsunga.

Zainteresowani mogą pobrać NotifyBuddy za darmo ze Sklepu Play. Ponad 10 tysięcy instalacji i grono zadowolonych użytkowników na XDA Developers potwierdzają, że jest to tytuł, który skutecznie rozwiązuje problem braku diody powiadomień. Niemniej jestem ciekawy, z jakich alternatyw Wy korzystacie?

 

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x