nexusae0_Oppo-Find-71

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Na długo przed oficjalną premierą flagowego smartfonu Find 7, Oppo poinformowało o tym, że będzie on dostępny w dwóch wersjach różniących się oczywiście specyfikacją. Kluczową wzmianką w specyfikacji jest rozdzielczość wyświetlacza, która w lepszym modelu wynosi QHD (2560×1440).

 

W jednym z przedpremierowych newsów opisujących przedstawioną jedną z nowości dotyczących Find 7 zastanawiałem się nad tym czy czasami wyższa rozdzielczość nie sprawi, że teoretycznie lepszy model okaże się gorszy. W takim razie, już po premierze, sprawdźmy to. Na początek sam wyświetlacz, który jest takiej samej wielkości (5,5-cala), ale prezentuje dwie różne rozdzielczości. Tak wygląda porównanie (po lewej QHD, po prawej FHD):

 

oppo find 7 7a ekran oppo find 7 7a ekran 2 oppo find 7 7a ekran 3

 

Ocenę pozostawiam Wam – mi jedynie pozostaje powiedzieć, że poszczególnych pikseli jak nie było widać tak nadal nie widać.

 

Kolejnym zagadkowym zagadnieniem jest wydajność obu wersji Find 7. Edycja wyposażona w wyświetlacz prezentujący większą ilość pikseli została również zaopatrzona w wydajniejszy o 45% układ Snapdragon 801 w stosunku do Snapdragona 800, z którego korzysta Find 7a, a więc model z ekranem FHD. Zestawienie obu wersji w AnTuTu, Quadrancie, Vellamo i Basemarku 2.0 może niektórych zaskoczyć (na górze Find 7, poniżej Find 7a):

 

oppo find 7 benchmark oppo find 7a benchmark

 

Ogólnie rzecz biorąc, różnic dużych nie ma i są to smartfony niemalże równie wydajne, gdyż rozbieżności wynikają z niepewności wyników – za każdą próbą otrzymywane są inne wyniki. W takim razie na koniec pozostawiam pytanie do Was: kto wygrywa to starcie? Zwrócić jeszcze warto uwagę na różnice w pojemności akumulatora (2800 mAh w Find 7a i 3000 mAh w Find 7) jak i sam aparat – kwestia drukowania bilboardów.

 

 

źródło: Phone Arena
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.