Wyłącz światło w domu swoim smartfonem – LG prezentuje Smart LED Bulb

Łukasz Pająk Newsy 2014-03-23

lg smart led bulb

 

Ciężko w dniu dzisiejszym znaleźć miejsce, w którym nie będziemy otoczeni przeróżnymi falami radiowymi wykorzystywanymi przez człowieka dla swojej wygody. W ciągu kilku ostatnich lat, zdecydowanie zwiększył się procent domów, które wykorzystują sieć WiFi. Tym samym czemu by nie wykorzystać tej łączności do czegoś innego niż komunikacja z innymi komputerami?

 

Tak właśnie pomyślało LG i zaprezentowało nowatorskie żarówki o nazwie Smart LED Bulb. O inteligentnych domach już kilka razy mogliście u nas przeczytać, ale jednak jest to niekiedy bardzo duży wydatek i nie każdy może sobie na taki pozwolić. Tym samym koreańska propozycja ogranicza się do sterowania samymi żarówkami za pomocą dostępnej sieci WiFi i smartfonu opartego na systemie Android (od 4.3 i w góre) lub iOS (od 6 i w góre). LG postanowiło rozszerzyć funkcjonalność czegoś, mogłoby się wydawać, tak prostego i archaicznego jak żarówka. W koreańskiej wersji omawianego produktu znajdziemy źródło światła w postaci diod LED. Z kolei obsługa nie ogranicza się jedynie do zgaś/zapal, gdyż dodatkowo jeżeli użytkownik opuści sieć WiFi to żarówki automatycznie mogą się wyłączyć. Istnieje również możliwość włączania żarówek jeżeli nie ma nikogo w domu. Niemniej jednak w specyfikacji nowego inteligentnego produktu LG znajdziemy również „tryb imprezowy”, który polega na tym, że żarówki w różnych kolorach mrugają w rytm muzyki, która jest właśnie odtwarzana.

 

W kwestii technicznej jeszcze warto wspomnieć o tym, że LG zapewnia o 10-letniej żywotności swojego nowego produktu. Z pewnością zostanie to zweryfikowane przez użytkowników, którzy mogą nabyć jedną sztukę inteligentnej żarówki LG Smart LED Bulb za niecałe 100 złotych.

 

 

źródło: GSMArena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x