Moto360_Macro_alt1_with text

 

Premiera projektu Android Wear bez wątpienia była najgorętszym newsem ostatniego tygodnia, nareszcie doczekaliśmy się sensownej koncepcji smartwatcha. Pierwszym przedstawicielem rodziny związanej z tą wizją będzie Moto 360 – produkt kupionej niedawno przez Lenovo Motoroli. Dzisiaj dotarliśmy do kilku szczegółów dotyczących specyfikacji wspomnianego zegarka.

 

Od anonimowego informatora wiemy, że Moto 360 będzie wyposażony w ekran typu OLED. Jest to sensowne posunięcie biorąc pod uwagę energooszczędność takich matryc i fakt, że chodzą słuchy, że smartwatch będzie pokazywać godzinę przez cały czas, nie tylko po wciśnięciu przycisku wybudzenia. Przypominamy, że w takich wyświetlaczach nie występuje tradycyjne podświetlenie i istnieje możliwiość wygaszania każdego piksela osobno.

 

Ponadto zegarek ma zostać wyposażony w szkiełko Sapphire Glass oraz moduł ładowania indukcyjnego. Tą ostatnią wiadomość potwierdza wypowiedź Barbary Liss z Motoroli, która przekazała, że smartwatch nie będzie ładowany przez USB, ale nie może zdradzić w jaki sposób będzie się to odbywać.

 

Te wiadomości jeszcze bardziej podgrzewają atmosferę przed premierą Moto 360, na którą prawdopodobnie przyjdzie nam poczekać aż do wakacji.

 

Źródło: GforGames

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Bąk

Elektronik, twórca internetowego wideo, geek i maniak Androida.