cyanogenmod-7
Producenci sprzętu działającego pod kontrolą Androida powoli zmieniają swoją mentalność. Właściwie nie powoli, a szybko, gwałtownie, i na dokładnie odwrotnie niż na początku zamierzali. Jeszcze niedawno pisaliśmy o HTC, które oficjalnie potwierdziło odblokowanie bootloaderów w swoich urządzeniach. Teraz, za pomocą Twittera, dowiadujemy się od jednego z deweloperów Cyanogenmoda, Atina, że Samsung przesłał im z darmo egzemplarz Galaxy S2!

sgs2_cm

Jest to wyraźny sygnał, że Samsung zaczyna poważne podchodzić do społeczności zaawansowanych użytkowników, ich urządzeń, oraz wyraża chęć współpracy z nimi. Sygnał ten jest tym ważniejszy, że jak na razie większość urządzeń, na których działa ten najpopularniejszy mod, to produkcje HTC – a decyzja HTC o odblokowaniu bootloadera tylko ugruntowała ten trend. Samsung przesłał CM-teamowi również dokumentację techniczną SGS2, która powinna bardzo przyspieszyć tworzenie moda. Niestety, ponieważ w telefonie Samsunga znajdują się komponenty innych producentów, Samsung ze względu na umowy tajności nie mógł przesłać pełnego kodu źródłowego swojego oprogramowania.

Atim nie powiedział, kiedy zostanie wypuszczony CM7 na SGS2, ale obiecał, że poważne prace zaczną się od… dzisiaj. Dodaje również: “you will not hear me bad-mouth Samsung again.” (nigdy więcej nie usłyszycie mnie narzekającego na Samsunga.)

Samsung – tak trzymać!

źródło: androidcentral.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Jabłoński