Pixel 3a google precyzja wykonania

Aparat Google Pixel 3a zrobił w DxOmark dokładnie to, co miał zrobić

Newsy

Google ma swój indywidualny tok myślenia na temat idealnego smartfona. Jako osoba, która docenia łamanie standardów, doceniam to, choć oczywiście jedno to mieć plan, a drugie to wykonać go poprawnie. To już Amerykanom nie do końca wychodzi, bo od pierwszej generacji spotykamy się z niezrozumiałymi problemami. O dziwo seria Pixel 3a zbyt nie miała zbyt wiele dziwnych wpadek. Te modele powstały też po to, aby wizję Google przenieść na niższą półkę cenową. Ta wizja tyczy się oczywiście aparatów, czyli pokazania, że z jednej matrycy można wycisnąć naprawdę wiele. Pixel 3a pojawił się w DxOmark i poniekąd to potwierdza. Oczywiście wspomniana wizja Amerykanów w ramach serii Pixel 4 idzie już o piętro wyżej, czyli ujrzymy dwa aparaty.

Google Pixel 3a już po wizycie w DxOmark — aparat niemal równie dobry, co w pierwowzorze

google pixel 3a dxomark aparat ocena jakosc

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

W ogólnym rozrachunku Pixel 3a zajął 16 miejsce w rankingu DxOmark, tracąc 12 punktów do Huawei P30 Pro i Samsunga Galaxy S10 5G, którzy okupują pierwsze lokaty. Jednak różnica w stosunku do swojego pierwowzoru, Pixela 3, wynosi zaledwie 1 punkt i 1 pozycję. Teoretycznie można by się zapytać, skąd ona wynika, przecież wszystko powinno być identyczne. Oczywiście wpływ na to może mieć od groma czynników. Już sam przetwornik obrazu w układach obliczeniowych może być kluczowy, mimo że Google w głównej mierze polega na oprogramowaniu. Niemniej autorom testu w głównej mierze przeszkadzał problem z ostrością w wybranych warunkach, ekspozycja w ciemniejszych sceneriach i stawianie na niebieską biel. W przypadku filmów ta zamieniała się z kolei w róż, a dodatkowe minusy wskazują na niski poziom szczegółów w każdych warunkach.

Zobacz też: Poznajcie pakiety Niewyczerpalne Wszystko w a2mobile.

Oczywiście moim obowiązkiem jest zaznaczenie, że DxOmark nie oddaje w pełni jakości aparatów testowanych urządzeń ze względu na to, że producenci są w stanie odpowiednio przygotować swoje urządzenia do tego benchmarku. Niemniej próżno szukać ciekawszej alternatywy, więc tym sposobem wynik Pixela 3a można uznać za dobry.

 

Źródło: DxOmark, Reddit


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x