Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery Galaxy Note10. Samsung szykuje na 7 sierpnia od groma kluczowych premier, bo do gry wejdzie też Galaxy Watch Active 2 i Galaxy Tab S6. Jednak zostańmy przy smartfonach i również nadchodzącej odpowiedzi Huawei. Oczywiście mowa o serii Mate 30, która ma szansę wykorzystać to, co Samsung odrzucił. Jednak jeśli chodzi o sprzedaż, to już Mate 30 Lite prawdopodobnie będzie najwyżej w rankingach. Tylko, czy faktycznie musimy na niego jeszcze długo czekać? Okazuje się, że wystarczy, iż nova 5i Pro ujrzy światło dzienne, a jego specyfikacja i wygląd już są w Sieci.

Huawei Mate 30 Lite nie będzie oryginalny — firma przebierze model nova 5i Pro

Seria Huawei nova 5 nie jest nam obca, ale wśród premier ewidentnie zabrakło zapowiadanego dużo wcześniej w plotkach modeli nova 5i Pro. Ten niedługo po prezentacji innych modeli z rodziny nadal pojawia się wśród nieoficjalnych informacji i nie inaczej jest i tym razem. Wygląd urządzenia jest kompletnie odmienny od pozostałych modeli z rodziny, co poniekąd tłumaczy opóźnienie. Specyfikacja nova 5i Pro, jak i Mate 30 Lite kształtuje się następująco:

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]
  • 6,26-calowy wyświetlacz FullHD+ (2340×1080)
  • układ HiSilicon Kirin 810
  • 128 lub 256 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika
  • 6 lub 8 GB RAM
  • aparaty:
    • przód: 32 MPx
    • tył: 48 MPx, 8 MPx i 2x 2 MPx
  • akumulator o pojemności 4000 mAh (szybkie ładowanie 20 W)

huawei mate 30 lite nova 5i pro specyfikacja wyglad

Skąd pewność, że to Mate 30 Lite? Przede wszystkim design, ale też historia poprzednich modeli, które wiele ze sobą dzieliły. Oczywiście model, który ujrzymy między innymi w Polsce, może się nieco różnić, ale w gruncie rzeczy spodziewajmy się właśnie tego typu podzespołów.

Zobacz też: Czym jest Apple Arcade?

Poniekąd dziwi fakt, że Huawei nadal nie chce zaoferować swojego potencjalnie bardzo popularnego średniaka z czytnikiem linii papilarnych w ekranie. Poniekąd może to wynikać z prawdopodobnie zastosowania wyświetlacza LCD, które jeszcze nie są gotowe na ukrywanie pod powierzchnią odpowiednich skanerów. Co ostatecznie sądzicie o nadchodzącej nowości od Huawei?

 

Źródło: GSM Arena
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.