gassist asystent google zegarek smartwatch samsung tizen bixby

Polak oszukał system, czyli Asystent Google na zegarkach Samsunga

Newsy

Rynek smartwatchy dla jednych jest na tyle nieistotny, że po prostu omijają go szerokim łukiem. Dla innych jest czymś, co śledzą równie aktywnie, co rozwój smartfonów. Niemniej zdecydowanie największa grupa odbiorców twierdzi, że widzi w nich potencjał, ale niewiele firm aktywnie się udziela, więc rewolucji trudno oczekiwać. Na szczycie niewątpliwie znajdziemy dwóch producentów — Apple i Samsunga. Google gdzieś utknęło. Jednak w kwestii asystentów głosowych to właśnie Asystent Google nie ma sobie równych. W takim razie, co powiecie na GAssist, które pozwoli uruchomić Wam amerykańskiego asystenta na zegarkach Koreańczyków? Taki projekt opublikował Polak, Kamil Kierski.

GAssist pozwala korzystać z Asystenta Google na smartwatchach Samsunga z Tizenem

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Dokładniej rzecz biorąc, GAssist umożliwia przekazywanie poleceń do Asystenta Google wszystkim smartwatchom Samsunga, które pracują pod kontrolą Tizzena w wersji 4.0 lub nowszej. Widoczne powyżej prezentacje być może nie powalają na kolana, ale sam fakt działania robi wrażenie. Oczywiście nie jest to w pełni bezobsługowa aplikacja, bo musimy nacisnąć przycisk Listen i dopiero wypowiadać komendę, ale coś za coś. Swoją drogą niektórzy użytkownicy donoszą, że rozwiązanie na zegarkach Samsunga jest szybsze niż natywne wsparcie na Wear OS od Google. Oczywiście funkcjonalność asystenta głosowego w tym wydaniu jest ograniczona — nie jesteśmy w stanie kontrolować zewnętrznych aplikacji, dostajemy jedynie spersonalizowane odpowiedzi.

Zobacz też: Galaxy Note10 ostatnim smartfonem Samsunga z rewolucyjnym aparatem.

Jeśli jesteście zainteresowani sprawdzeniem GAssist na swoim smartwatchu, to aplikację znajdziecie za darmo w Galaxy Store, ale będzie Wam też potrzebny program na smartfonie, który też jest darmowy, ale już w Sklepie Play. Ktoś jest gotowy porzucić Bixby lub w ogóle zacząć korzystać z asystenta głosowego na zegarku?

 

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x