Archos G9

Niedawno mieliśmy okazję przekazać Wam informację dot. planów wypuszczenia dwóch nowych tanich tabletów przez firmę Archos. Tym razem producent tabletów zapowiedział premierę nowej serii tabletów. Czym będą się one różnić od poprzednich?

Typowy tablet firmy Archos jest urządzeniem o raczej słabych parametrach technicznych, przestarzałym systemie operacyjnym i z bardzo przeciętnym wykonaniem. Wiele wskazuje na to, że Archos wreszcie zamierza usunąć największe wady swoich produktów. Zmiany mają być widoczne już w następnej generacji tabletów.

Największą nowością jest zastąpienie Androida 2.2 Froyo (i starszych) systemem Honeycomb. Znacząco zwiększy to możliwości, jakimi może dysponować taki tablet. Wymusza to jednak zastosowanie znacznie lepszego procesora – w tym wypadku będzie to dwurdzeniowy ARM A9, taktowany zegarem 1.6 GHz.

Wygląda na to, że Archos zauważył jak duży potencjał drzemie w najwyższym segmencie tabletów z systemem Android. Doświadczenie w budowaniu niedrogich urządzeń może być dodatkowym atutem, który umożliwi odpowiednie zbilansowanie ceny i jakości produktu. Premiera nowej generacji tabletów odbędzie się już 23 czerwca.

źródło: archoslounge.net

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula