Poprawiony tryb Incognito w Chrome

Tryb incognito w Chrome jeszcze lepszy

Newsy

Tryb Incognito w Chrome nie działa tak dobrze, jak obiecano. Niektóre strony sprawdzają teraz prywatne przeglądanie i nalegają, abyś się zalogował, zanim będziesz mógł przeczytać artykuł. Google widzi to jako wadę. Na całe szczęście. Firma wykorzysta najnowsze wydanie Chrome 76, które ukaże się 30 do zamknięcia luki. Dzięki temu strony stracą możliwość sprawdzenia w ustawieniach tego, czy wchodząc na nie, korzystamy z trybu Incognito.

Poprawiony tryb Incognito w Chrome

Poprawiony tryb Incognito w Chrome

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Internetowy gigant mówi, że jest to kwestia poszanowania samego celu trybu Incognito: zachowania prywatności. Zwraca przy tym uwagę, że ludzie mogą mieć wiele powodów do korzystania z anonimowego przeglądania sieci. Mogą próbować uniknąć na przykład agresywnego partnera lub ucisku politycznego. Google zasugerował, by wydawcy unikali reakcji tego typu na zmianę w Chrome i zamiast tego rozważyli ideę anonimowego dostępu do treści. To posunięcie mogłoby ucieszyć ludzi, którzy obawiają się, że prywatne tryby przeglądania tracą część swojej wartości. Prawdopodobnie jednak nie przekona to wszystkich właścicieli witryn. Wydawnictwa takie jak New York Times wykrywały tryb Incognito, aby śledzić czytelnictwo, wciągnąć ludzi w subskrypcję, lub jedno i drugie. Prawdopodobnie nie zaakceptują zmian Google bez walki, nawet jeśli szkody mogą być ograniczone.

Zobacz też: Netflix potwierdza tańszy plan tylko dla smartfonów, a wyniki nie imponują

Wiele osób także nie wierzy w dobrą wolę Google. Pojawiają się głosy mówiące, że jest to działanie czysto pod publiczkę, natomiast firma nie szanuje naszej prywatności. Nie zamierzam zabierać głosu w sprawie intencji Google. Jednak nawet jeśli tak byłoby to niezależnie od intencji firmy, należy się raczej skupić na efektach jej działań.

Źródło: Edgadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x