Snapchat jest swego rodzaju fenomenem. Od początku podejrzewałem, że serwis przestanie być istotny, kiedy moda na niego przeminie. Nie miałem racji. Mimo że jest o nim znacznie ciszej, niż kiedyś nie oznacza, że stracił na popularności. Wręcz przeciwnie. Po prostu przestał już być tą kontrowersyjną platformą i zaczął się raczej wpasowywać do grupy niemłodzieżowej. Oczywiście to nie oznacza, że nie mierzył się z problemami.

Snapchat miliard pobrań

Snapchat miliard pobrań

W 2017 roku wydawało się, że Snapchat był na drodze do zguby. Wszystko na skutek nietrafionej inwestycji. Firma poinformowała, że wydała astronomiczne 2,3 miliarda dolarów na okulary, które zostały sprzedane za zaledwie 149 milionów dolarów. Mimo tego incydentu mamy rok 2019 i Snapchat nadal jest silny, prawdopodobnie w niemałej części z powodu jednego z aspektów unikalnej strategii monetyzacji firmy. Subskrypcje Premium Snapchat są dostępne dla kont tworzących treści jako sposób na zarobek.

Zobacz też: Wygląd Galaxy Tab S6 to już żadna tajemnica Samsunga – pojawia się kilka niespodzianek.

Przez dość długi czas, wydajność aplikacji na Androida była marna. To w połączeniu z obojętnym podejściem prezesa firmy na platformę od Google oznaczało, że nie działała ona najlepiej. Na szczęście wprowadzono szereg poprawek, dzięki czemu korzystanie z aplikacji stało się znacznie przyjemniejsze. W tym roku także Snapchat przekroczył istotną barierę. Mówimy tutaj o miliardzie pobrań aplikacji w Sklepie Play. Plasuje to firmę w niezwykle elitarnym gronie. Udowadnia także, że nawet ze złej sytuacji można przejść w sukces. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko pogratulować sukcesu. Ciekawi mnie także ilu z Was korzysta ze Snapchata na Androidzie? Podzielcie się tym w komentarzach.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.