Huawei ma patent na robienie zdjęć… Księżyca

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-07-18

Kiedy Huawei P30 Pro został wprowadzony na rynek, jednym z głównych atutów urządzenia był obiektyw z 50-krotnym zoomem hybrydowym. Producent dzielił się nawet próbkami zdjęć Księżyca, które podobno zostały sfotografowane przy użyciu powyższego smartfona. Wkrótce potem technologia fotografowania naszego naturalnego satelity zaczęła się rozwijać.

Patent Huawei na zdjęcia Księżyca

Patent Huawei na zdjęcia Księżyca

Okazuje się, że technologia zastosowana w aparacie P30 Pro do fotografowania Księżyca została niedawno opatentowana przez Huaweia. Niedawne oświadczenie Państwowego Urzędu Własności Intelektualnej wskazuje, że producent opatentował proces zwany metodą i elektronicznym urządzeniem do fotografowania Księżyca. Numer wniosku patentowego to 201910134047.X, a wniosek został złożony 22 lutego 2019 roku. Strona z patentami pokazuje, że technologia ta stanowi rozwiązanie dla fotografowania Księżyca i konfiguracji aparatu, aby to osiągnąć. Aparat automatycznie rozpoznaje satelitę w interfejsie podglądu i wchodzi w tryb fotografowania księżyca po rozpoznaniu go. W ten sposób obiektyw jest automatycznie skupiony na nim i jako taki wyświetla wyraźny zarys obrazu w interfejsie podglądu.

Zobacz też: Najlepszy internet mobilny w Polsce – w czerwcu zaszły zmiany

Szkice towarzyszące patentowi pokazują, że podczas pracy zbierany jest wieloklatkowy obraz z wyraźnymi konturami przy różnych ekspozycjach. Uzyskane obrazy są przetwarzane w różny sposób, aby uzyskać zdjęcia o wyraźnym i jasnym tle. Według Huaweia metoda ta może uchwycić żywy, krystalicznie czysty księżyc w normalnym trybie fotografowania nawet przez ludzi, którzy nie mają pojęcia o fotografii. Z pewnością poprawi to komfort korzystania z aparatu przy próbie uwiecznienia nieba wieczorem. To zaskakujące, że tyle pracy wymagało dostosowanie aparatów w smartfonie do uwiecznienia tylko jednego obiektu.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x