73778_viewsonicviewbook730_front_0
Kolejna porcja świeżutkich informacji odnośnie nowych tabletów wprost od producenta ViewSonic. Ten coraz aktywniejszy producent już w tym miesiącu zaoferuje 7-calową tabletkę. Już miesiąc temu pojawiły się niepotwierdzone informacje na temat tej nowinki, z przeciwków od amerykańskiej komisji nadzorującej działania wokół telekomunikacji – FCC. Dziś pojawiły się pierwsze, naprawdę ciekawe spekulacje cenowe.

Otóż budżetowy produkt ViewSonic o nazwie ViewBook 730 będzie kosztował 250 dolarów, co stawia go w niezwykle pozytywnym świetle wśród konkurentów. Ogromną zaletą ma być dostęp do aplikacji i usług oferowanych przez Amazon. Wymiary tabletu to 208 x 132,8 x 14,1 mm. Ekran o powierzchni 7 cali pomieści obrazy o rozdzielczości 800 x 400 pikseli, po których będziemy mogli przemieszczać się nie tylko dotykiem, ale też użytecznym stylusem. ViewBook w środku mieści 1 GHz procesor ARM Cortex A8, 8 GB wbudowanej pamięci, możliwej do rozbudowania dzięki czytnikowi kart microSD, moduł WiFi, głośniki, kamerę internetową, Bluetooth 2.1 oraz baterię o pojemności 5000 mAh. Ta ostatnia ma pozwolić na użytkowanie tabletu przez maksymalnie 10 godzin.

Każdy medal ma dwie strony; wszystko brzmi pięknie, jednak tablet działa dzięki wersji 2.2 (Froyo). Jak wiemy wersja nie jest zoptymalizowana do działania na większych urządzeniach, co wielu użytkownikom może przeszkadzać.

źródło: Androidcentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Todorczuk