Poza granicami Chin Visionox Co Ltd może nie być popularną marką. Warto więc podkreślić, że firma jest wiodącym chińskim producentem organicznych ekranów diodowych świecących, popularnie znanych jako ekrany OLED. Przecieki z Chin rozjaśniają perspektywę uzyskania elastycznych paneli OLED dla telefonów składanych. Wskazują one, że Visionox ułatwia rozbudowę paneli wyświetlaczy dla smartfonów, urządzeń noszonych, systemów montowanych w pojazdach i inteligentnych domów z powodu rosnącego zapotrzebowania na elastyczne ekrany wyświetlaczy.

Elastyczne wyświetlacze Visionox

Visionox

Wiceprezes Visionox jest cytowany przez China Daily:

Wraz z rozwojem technologii 5G, dużych danych i przetwarzania w chmurze, panele wyświetlaczy zmienią styl życia ludzi i poprawią wrażenia wizualne. Branża OLED rozwija się bardzo szybko. Visionox będzie koncentrować się na niezależnych innowacjach i współpracować z innymi firmami w łańcuchu przemysłowym w celu wytwarzania elastycznych produktów.

Kierownik firmy podkreślił również, że elastyczne organiczne diody elektroluminescencyjne z matrycą aktywną lub  AMOLED będą miały szersze zastosowania nie tylko w smarfonach. Znajdą one zastosowanie także innych urządzeniach inteligentnych. Ponadto wiceprezes ujawnił, iż firma posiada obecnie około 6.000 patentów OLED. Firma posiada dwie linie produkcyjne elastycznych ekranów AMOLED szóstej generacji w prowincji Gu’an.

Zobacz też: Legia Warszawa, Play i Ericsson ze wspólnym projektem – nadchodzi stadion z 5G

Dzięki nim producent może co miesiąc produkować 30.000 szklanych podłoży o wymiarach 1500 mm × 1850 mm. Linia produkcyjna może również sprostać zapotrzebowaniu na wysokiej klasy, składane ekrany dla 90 milionów smartfonów. W grudniu Visionox rozpoczął budowę drugiej takiej linii w Hefei. Samsung i LG obecnie przetarły szlak pod względem przychodów z wyświetlaczy OLED. Jednak za sprawą chińskich firm takich jak Visionox, a nawet technologii BOE, oczekujemy zmiany struktury rynku w przyszłości.

Źródło: Gizmochina

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Paweł Maretycz

    Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.