ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Moduły pamięci Samsunga COVID-19

Samsung rozpoczął produkcję super szybkich kości RAM 12 Gb do smartfonów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Pamięci operacyjne o pojemności 12 GB stały się w tym roku normą wśród najdroższych smartfonów. Jednak wszystkie obecne smartfony z 12 GB RAM wykorzystują stary standard LPDDR4X. Jednak to się zmieni w drugiej połowie roku. Samsung Electronics właśnie ogłosił masową produkcję pierwszego w branży 12 Gb LPDDR5 mobilnej pamięci operacyjnej. Te wysokiej DRAM są skierowane do urządzeń 5G, które mają zadebiutować jeszcze w tym roku.

Moduły 12 GB RAM od Samsunga

12 GB RAM od Samsunga

W marcu tego roku Samsung rozpoczął masową produkcję 12 GB modułów LPDDR4X RAM. Jednak już wkrótce zobaczymy masową produkcję 12 GB modułów LPDDR5 RAM opartych na tych nowych, 12 Gb mobilnych chipach DRAM. To oczywiście oznacza, że pojedynczy moduł RAM od Samsunga będzie się składał z ośmiu takich układów, ponieważ tyle razy 1 bit jest mniejszy od 1 bajta.

Zobacz też: Xiaomi Mi A3 zadebiutował – specyfikacja pozostawia pewien niedosyt

Nowe pamięci 12 Gb LPDDR5 DRAM mają zwiększoną prędkość transmisji danych do 5.500 megabitów na sekundę (Mb/s), co stanowi 1,3-krotność szybkości transmisji danych LPDDR4X 4266 Mb/s. Oznacza to również, że pakiet 12 GB RAM jest w stanie przenieść 44 GB danych w ciągu sekundy. Samsung dodaje, że nowy układ zużywa do 30 procent mniej energii niż jego poprzednik, dzięki nowej konstrukcji układu. Możliwe, że zobaczymy ten pakiet 12 GB LPDDR5 RAM wewnątrz nowego flagowca Samsunga Galaxy Note 10, którego premiera odbędzie się już w sierpniu. Producent ujawnił również swoje plany rozwoju układów 16 Gb LPDDR5 DRAM w przyszłym roku. Możliwe więc, że przyszły rok oznacza już 16 GB pamięci operacyjnej w samrtfonach z najwyższej półki. Oznacza to także, że znowu mój komputer będzie miał tyle RAM co flagowe smartfony.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy