instagram logo

Instagram ukryje polubienia pod zdjęciami, czy to koniec „influencerów”?

Newsy

Dla wielu osób serduszka pod postami na Instagramie są wyznacznikiem popularność. Doszło do sytuacji, w której ludzie zaczęli wierzyć we własne możliwości i pojawiły się informacje o influencerkach próbujących wyżebrać darmowy obiad w restauracji w zamian za oznaczenie na Instagramie. Wygląda jednak na to, że użytkownicy Instagrama swoją popularność będą mogli zachować tylko dla siebie.

Instagram ukryje ilość polubień

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Instagram prawdopodobnie wkrótce ukryje ilość polubień pod zdjęciami. Wartość będzie widoczna dla autora zdjęcia, ale nie dla obserwatorów. Celem zmian jest zachęcenie do skupienia się na zdjęciu, bez oceniania go przez pryzmat serduszek. Zmiana jest obecnie w trakcie testów. Początkowo odbywały się one na terenie Kanady, obecnie w Australii, Brazylii, Japonii, Nowej Zelandii, Włoszech i Irlandii. Wprowadzenie zmiany na stałe nie jest jeszcze przesądzone.

Nie ma innego wyjścia

Twórcy Instagrama chyba zdali sobie sprawę z tego, że serwis zbacza z kursu i nie jest już tym, czym początkowo miał być. Jednocześnie wprowadzana zmiana udowadnia, że na polubieniach i obserwujących nie da się zarobić. Brak ilości polubień raczej nie będzie dla użytkowników ułatwieniem, w końcu każdy chciałby wiedzieć więcej, jednak jak widać nie ma innego wyjścia, w przeciwnym wypadku problem zajdzie jeszcze dalej.

Źródło: TechCrunch


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x