Dla wielu osób serduszka pod postami na Instagramie są wyznacznikiem popularność. Doszło do sytuacji, w której ludzie zaczęli wierzyć we własne możliwości i pojawiły się informacje o influencerkach próbujących wyżebrać darmowy obiad w restauracji w zamian za oznaczenie na Instagramie. Wygląda jednak na to, że użytkownicy Instagrama swoją popularność będą mogli zachować tylko dla siebie.

Instagram ukryje ilość polubień

Instagram prawdopodobnie wkrótce ukryje ilość polubień pod zdjęciami. Wartość będzie widoczna dla autora zdjęcia, ale nie dla obserwatorów. Celem zmian jest zachęcenie do skupienia się na zdjęciu, bez oceniania go przez pryzmat serduszek. Zmiana jest obecnie w trakcie testów. Początkowo odbywały się one na terenie Kanady, obecnie w Australii, Brazylii, Japonii, Nowej Zelandii, Włoszech i Irlandii. Wprowadzenie zmiany na stałe nie jest jeszcze przesądzone.

Nie ma innego wyjścia

Twórcy Instagrama chyba zdali sobie sprawę z tego, że serwis zbacza z kursu i nie jest już tym, czym początkowo miał być. Jednocześnie wprowadzana zmiana udowadnia, że na polubieniach i obserwujących nie da się zarobić. Brak ilości polubień raczej nie będzie dla użytkowników ułatwieniem, w końcu każdy chciałby wiedzieć więcej, jednak jak widać nie ma innego wyjścia, w przeciwnym wypadku problem zajdzie jeszcze dalej.

Źródło: TechCrunch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.