predkosc internetu ranking

Najlepszy internet mobilny w Polsce – w czerwcu zaszły zmiany

Newsy

Zapewne myśląc o przedłużeniu umowy, część z Was zastanawia się, czy ich operator faktycznie jest tym najlepszym. Dzisiaj w głównej mierze decyduje o tym jakość internetu mobilnego, więc pojęcie najlepszy internet mobilny ma kluczowe znaczenie. Oczywiście nie da się jednoznacznie wskazać, że dla każdej osoby w Polsce jeden operator wygrywa. Przyczyna jest oczywista i wynika ze zróżnicowanej infrastruktury na terenie naszego kraju. Niemniej warto znać uśrednione wartości, które co miesiąc publikowany jest w ramach rankingu RFBENCHMARK. Czerwcowe wyniki właśnie zostały udostępnione, więc przyjrzyjmy się, jak rozwinął się rynek. Zainteresowanych też odsyłam do majowego rankingu.

Najlepszy internet mobilny w Polsce — Orange traci pozycję lidera

Czerwiec to kolejny rekord dla RFBENCHMARK, gdyż zanotowano aż 100383 pomiarów, które pozwalają jeszcze precyzyjniej wskazać średnią jakość internetu mobilnego w Polsce. Powyżej możecie zobaczyć wyniki majowe, a poniżej czerwcowe:

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Mimo stałego wzrostu wyników to Plus po 10. miesiącach zepchnął Orange na drugie miejsce w rankingu szybkości wysyłania danych. Jednak niewątpliwie pozostałe parametry zielonego operatora nie są zachwycające. Z ogółu jedynie Play nie może pochwalić się byciem najlepszym w którejkolwiek kategorii. To tyczy się LTE, podczas gdy w 3G Orange wciąż pewnie na szczycie.

Zobacz też: Czy technologia pomoże nam pokonać starość?

Tradycyjnie przypominam, że to pomiary przeprowadzane przez użytkowników z całej Polski tworzą powyższy raport. Tym samym pamiętajcie, żeby nie brać za pewnik, że w miejscu X jeden operator będzie lepszy tak samo, jak w lokalizacji Y. Jeśli jesteście zainteresowani wsparciem RFBENCHMARK, to zachęcam do pobrania darmowych aplikacji ze Sklepu Play lub App Store.

 

Źródło: informacja prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x