ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Motorola przekłada aktualizację 4G LTE dla Xoom

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

motorola-xoom
Motorola kolejny raz potwierdziła, że deklarowane terminy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Tak też jest w przypadku Motoroli Xoom, która wbrew wcześniejszym obietnicom nie otrzymała aktualizacji pozwalającej na korzystanie z Sieci w technologi 4G.

Znany producent sprzętu elektronicznego wprowadzając Xoom do produkcji poinformował, że w ciągu najbliższych 90 dni użytkownicy tego tabletu otrzymają specjalną aktualizację, która umożliwi im korzystanie z najnowszej technologii 4G, która pozwala na znacznie szybszą transmisję danych.

Przedstawiciel Motoroli zwołał ostatnio konferencję prasową, w trakcie której poinformował, że pojawiły się nieprzewidziane trudności, które znacząco utrudniają udostępnienie obiecywanej aktualizacji. Nie oznacza to jednak, że amerykański koncern rezygnuje z prac. Senjay Jha (CEO Motoroli) nie podał żadnej konkretnej daty, wspomniał jednak, że najbardziej realne jest „późne lato tego roku”.

Sytuacja jest nie do końca zrozumiała – Samsung nie wspomina o żadnych problemach w przypadku Galaxy Tab 10.1, a jak wiadomo tablet ten ma wkrótce być dostępny w wersji obsługującej 4G LTE. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Motorola bardziej skupia się przede wszystkim na pracy nad Motorolą Xoom 2, o której krąży coraz więcej plotek.

źródło: liliputing

Sprawdź najnowsze wpisy