ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google włącza się do gry na rynku inteligentnych zegarków – szykuje się rewolucja?

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Newsy
hslhmpn

Choć plotki na temat takiej możliwości krążyły już od dłuższego czasu, to dopiero dziś Google oficjalnie zaprezentowało światu swój nowy projekt „Android Wear”, czyli w wolnym tłumaczeniu „Android Do Noszenia”, zapowiadając tym samym swoje plany związane z coraz prężniej rozwijającą się kategorią urządzeń typu „wearable”, takich jak inteligentne zegarki.

Całość opiera się na głębokiej integracji z usługami Google, w tym przede wszystkim Google Now, a zegarek oparty na Android Wear po sparowaniu z smartfonem ma zagwarantować nam błyskawiczny dostęp do najistotniejszych informacji z poziomu naszego nadgarstka. Mowa tu nie tylko o prostych komunikatach, jak prezentacja powiadomień, czy aktualnej pogody, lecz także o bardziej wyrafinowanych danych, jak szczegóły dojazdu do wybranej lokalizacji. Interakcja z inteligentnym zegarkiem opartym na platformie Google będzie odbywać się za pomocą intuicyjnych gestów oraz głosu, będziemy mu mogli wydawać polecenia, czy też nawet odpowiadać na wiadomości tekstowe, bez wyciągania smartfona z kieszeni.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QrqZl2QIz0c[/youtube]

Google zapowiedziało, że współpracuje obecnie nad tym projektem zarówno z producentami elektroniki użytkowej, takimi jak Asus, HTC, LG, Motorola czy Samsung, lecz także z twórcami podzespołów, w tym z firmami Broadcom, Imagination, Intel, Mediatek oraz Qualcomm, a także z markami znanymi z tworzenia tradycyjnych zegarków oraz dodatków, jak Fossil.

Całość zapowiada się naprawdę świetnie i jeżeli uda się urzeczywistnić taką wizję inteligentnego zegarka, to czeka nas na tym polu prawdziwa rewolucja. Pamiętajmy, że mamy tu do czynienia z Google i jeżeli zaprezentowany koncept smartwatcha ma prawo zaistnieć, to właśnie ta firma jest w stanie tego dokonać.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0xQ3y902DEQ[/youtube]

źródło: Android Blog

Sprawdź najnowsze wpisy