lg v30 rozowy

Android Pie dla LG V30 też przedwcześnie trafia do Sieci – skusicie się?

2 minuty czytania
Komentarze

Coraz większą liczbę producentów możemy chwalić za to, jak stosunkowo szybko wydają aktualizację dla swoich modeli. Nabierają one też coraz większego znaczenia pod względem dodatkowej funkcjonalności, a nie tylko łataniu niezrozumiałych błędów. Jednak jest też druga strona barykady, czyli firmy, które po prostu się nie spieszą. Wśród nich jest między innymi HTC, które niedawno wydało Androida Pie dla U11+. Drugim z wartych wymienienia jest LG. W planach ujawnionych przez Koreańczyków jest wiele modeli do zaktualizowania, głównie flagowych. Dla kolejnego z nich, LG V30, Android Pie już się pojawił, ale nieoficjalnie w Sieci.

LG V30 z aktualizacją do Androida Pie, ale obok oficjalnych wydań producenta

Identyczna sytuacja miała miejsce ostatnio z Androidem Pie dla LG G6. Oprogramowanie prosto od producenta, w nieskończonej wersji pojawiło się w Sieci, więc każdy zainteresowany może spróbować go na własnej skórze. Tym razem dokładnie taka sama sytuacja tyczy się LG V30 oznaczonych numerami: H933, H930DS, H930G, H930D, H930, V300L, V300S i V300K. Cały proces instalacji możecie obejrzeć na powyższym filmie. Zainteresowanych wersją tekstową odsyłam na forum XDA Developers. Oczywiście przed rozpoczęciem działania zapoznajcie się dokładnie ze wszelkimi niuansami, które są tam wymieniane.

Zobacz też: Kto kupił Essential Phone, ten nie może żałować.

Ciężko ocenić, czy LG w taki sposób prowadzi testy Androida Pie dla swoich smartfonów, czy też ktoś uzyskał dostęp do serwerów Koreańczyków. Jedno jest pewne — patrząc na stan zaawansowania oprogramowania, które pojawia się w Sieci, firma jest już coraz bliższa wydania oficjalnej aktualizacji. Ta jest przewidziana do końca kwartału, a więc do końca września.

Źródło: XDA Developers

Motyw