Google-Play-Serives-logo-694x390

 

Usługi Google Play, podobnie jak inne aplikacje giganta w ostatnim czasie, doczekały się aktualizacji do wersji 4.3, która przyniosła ze sobą wiele nowych funkcji, które pozwolą deweloperom na większą kreatywność w tworzeniu aplikacji i gier, w których od teraz będziemy mogli wysyłać innym graczom prezenty. Oto lista zmian:

 

 •  API dla Google Analytics oraz dla Menadżera Tagów
  Wprowadzenie Google Analytics do Usług Google Play pozwoli deweloperom na monitorowanie kiedy oraz w jaki sposób ich aplikacje są używane. Menadżer Tagów daje za to możliwość zmiany poszczególnych elementów (np. koloru interfejsu) bez wydawania aktualizacji do Sklepu Play
 • Aktualizacja API Usług Google Play Games
  Możliwość wysyłania prezentu, a także prośby o otrzymanie danego przedmiotu, do innych graczy.
 • Aktualizacja API Dysku
  Dostęp offline do plików, tworzenie folderów przyporządkowanych aplikacji, kontrolowanie powiadomień.
 • API Adresów
  Pozwoli deweloperom na zaimplementowanie do aplikacji np. formularza adresu dostawy wypełnianego na podstawie danych lokalizacji naszego urządzenia lub adresów, z których wcześnie korzystaliśmy przy tej czynności.

 

Zmiany te nie wnoszą zbyt wiele dla zwykłego użytkownika, ale osobom, które tworzą aplikacje na Androida, na pewno pozwolą wprowadzić nowe funkcje do ich produktów.

 

Więcej informacji odnośnie aktualizacji 4.3 Usług Google Play znajdziecie na oficjalnym blogu poświęconym Androidowi – Klik!

 

Źródło: Android Authority, Android Blog

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Daniel Marcinkowski