Aktualizacja Usług Google Play przynosi prezenty w grach i nowe API

Newsy

Google-Play-Serives-logo-694x390

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Usługi Google Play, podobnie jak inne aplikacje giganta w ostatnim czasie, doczekały się aktualizacji do wersji 4.3, która przyniosła ze sobą wiele nowych funkcji, które pozwolą deweloperom na większą kreatywność w tworzeniu aplikacji i gier, w których od teraz będziemy mogli wysyłać innym graczom prezenty. Oto lista zmian:

 

 •  API dla Google Analytics oraz dla Menadżera Tagów
  Wprowadzenie Google Analytics do Usług Google Play pozwoli deweloperom na monitorowanie kiedy oraz w jaki sposób ich aplikacje są używane. Menadżer Tagów daje za to możliwość zmiany poszczególnych elementów (np. koloru interfejsu) bez wydawania aktualizacji do Sklepu Play
 • Aktualizacja API Usług Google Play Games
  Możliwość wysyłania prezentu, a także prośby o otrzymanie danego przedmiotu, do innych graczy.
 • Aktualizacja API Dysku
  Dostęp offline do plików, tworzenie folderów przyporządkowanych aplikacji, kontrolowanie powiadomień.
 • API Adresów
  Pozwoli deweloperom na zaimplementowanie do aplikacji np. formularza adresu dostawy wypełnianego na podstawie danych lokalizacji naszego urządzenia lub adresów, z których wcześnie korzystaliśmy przy tej czynności.

 

Zmiany te nie wnoszą zbyt wiele dla zwykłego użytkownika, ale osobom, które tworzą aplikacje na Androida, na pewno pozwolą wprowadzić nowe funkcje do ich produktów.

 

Więcej informacji odnośnie aktualizacji 4.3 Usług Google Play znajdziecie na oficjalnym blogu poświęconym Androidowi – Klik!

 

Źródło: Android Authority, Android Blog

 

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x