Twitter jest jednym z najpopularniejszych portali do dzielenia się z innymi informacjami. Zawdzięcza to głównie swoim ograniczeniom jak stosunkowo mała liczba znaków. Dzięki temu nasze posty muszą być krótkie, zwięzłe i na temat. Nie jest to jednak portal idealny. Wiele osób uskarżało się na jego ociężałość i toporność. Na szczęście władze firmy podeszły bardzo poważne do tych uwag i przygotowały ulepszoną wersję witryny.

Nowy, lepszy Twitter

Nowy lepszy Twitter

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zajęło to sporo czasu, ale nowy Twitter.com jest wreszcie gotowy. Po miesiącach oczekiwań Twitter ogłosił, że przygotował już swoją przeprojektowaną stronę, która jest szybsza, łatwiejsza do przeglądania i bardziej konfigurowalna. Oprócz tego, że wszystko uległo dużemu uproszczeniu, Twitter mówi, że celem tego zaktualizowanego wyglądu jest sprawienie, że doświadczenia będą bardziej spójne i zbliżone do tego, co oferuje aplikacja mobilna. Dlatego też ułatwiono dostęp do takich funkcji, jak Eksploruj, Zakładki, Listy, Wiadomości bezpośrednie i Twój profil, eliminując tarcie związane z koniecznością przełączania się między zakładkami, oknami lub ekranami, aby rozpocząć nowe zadanie.

Zobacz też: YouTube Premium automatycznie pobierze nasze ulubione filmy

Twitter wie również, że są ludzie, którzy mają wiele kont, więc wprowadzono zmiany, które pozwalają przełączać się bezpośrednio z nawigacji bocznej. Dodano także znacznie większą możliwość personalizacji wyglądu witryny, tak żebyśmy mogli dostosować ją do naszych potrzeb. Rozwojowi uległy także tryby nocne. Jeśli wciąż nie macie nowej wersji serwisu, to nie ma powodów do obaw. Aktualizacja nie została udostępniona wszystkim od razu. Jednak z czasem ma objąć wszystkich użytkowników serwisu. Sam niestety jeszcze nie mam wglądu do zmian. A jak to jest w Waszym przypadku?

Źródło: Engadget

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.