android-honeycomb-intel1

Jedną z ciekawszych premier podczas targów Computex miał być nowy procesor od Intela – Oak Trail. I nie zawiedliśmy się, ale do czasu.

Firma zaprezentowała prototyp tabletu opartego na systemie Honeycomb. Wnętrzności sprawiały wrażenie imponujących: dwurdzeniowy procesor Oak Trail Z670 o taktowaniu 1,5 GHz, 1 GB RAM oraz procesor graficzny PowerVR SGX535.

Jak tylko urządzenie trafiło w ręce zwykłych śmiertelników, spełnili oni swój obowiązek – przepuścili tablet przez benchmarki. Teoretycznie, wyniki powinny być o wiele lepsze od całej reszty. A jak było w rzeczywistości możecie zobaczyć poniżej:

Oak_Trail_Honeycomb2

Oak_Trail_Honeycomb

OakTrailBenchmark

Jak widać SunSpider dał bardzo dobry rezultat, jednak test ten dotyczy głównie przeglądania internetu. Caffeine Mark 3 i Quadrant nie były już tak łaskawe – wyniki znacząco odbiegają od pozostałych tabletów.

Oczywiście słabe osiągi urządzenia możemy tłumaczyć tym, że jest to prototyp, benchmarki nie są dostosowane do procesora, cyferki nie mają przełożenia na rzeczywistość itd. Na pewno nie możemy skreślać Oak Trail na samym starcie, ale prawdopodobnie nie będzie to wejście smoka.

źródło: tweakers.net

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Brzeziński