Honor ogłosił, że nowy laptop firmy, nazwany Honor MagicBook Pro, jest gotowy do prezentacji w Chinach. Informacje udostępnione przez firmę twierdzą, że urządzenie będzie miało pełnoekranową konstrukcję, wysoką wydajność i mniejszą wagę. Jednak firma nie ujawniła jeszcze żadnych specyfikacji tego nadchodzącego laptopa.

Honor MagicBook Pro

Honor MagicBook Pro

W ubiegłym miesiącu przecieki sugerowały, że MagicBook Pro będzie dostarczany z 16,1-calowym wyświetlaczem i ma wiele wariantów opartych na procesorze i konfiguracji pamięci. Jak wynika z pewnych informacji, rozpocznie się od procesora Intel Core i5-8265U z opcjonalną kartą graficzną Nvidia MX250. Nie wiadomo, czy zobaczymy wariant oparty na APU od AMD. Przyznam, że liczę na takie rozwiązanie. Oczekujemy, że urządzenie będzie posiadało 8 GB pamięci operacyjnej, najprawdopodobniej w dwóch kościach pracujących w trybie Dual-Chanel. Za przechowywanie plików ma odpowiadać 512 GB pamięci masowej w formie dysku SSD. Urządzenie posiada również dwa głośniki po obu stronach klawiatury. W środku klawisza funkcyjnego ukryta jest również kamera internetowa, podobna do tego, co widzieliśmy w modelach poprzedniej generacji. Przycisk zasilania ma zawierać także skaner linii papilarnych, co dodatkowo zwiększy jego bezpieczeństwo.

Zobacz też: [Recenzja] Xiaomi Amazfit Stratos 2 – bezkonkurencyjny w swojej cenie, ale nie bez wad

Wciąż nie wiadomo także, kiedy będzie miała miejsce premiera urządzenia. Możliwe jednak, że odbędzie się wraz z premierą smartfonów z serii Honor 9X na specjalnie przygotowanej przez firmę imprezie, która ma się odbyć dnia 23 lipca w Chinach. Trzeba także przyznać, że ramki na grafice reklamowej wyglądają na niezwykle cienkie. Z drugiej jednak strony możliwe, że jest to lekko przesadzona inwencja twórcza jakiegoś grafika. Dlatego też należy się wstrzymać z ostateczną oceną do dnia premiery.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.