ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wskaźnik poziomu baterii na Twoim ekranie głównym

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Newsy
BatteryWallpaper-XDA

Osoby lubiące estetyczny wygląd oraz porządek w swoim telefonie często stosują różnego rodzaju widżety w celu upiększenia głównego ekranu czy łatwego dostępu do najważniejszych informacji. Jednak idąc za przysłowiem „co za dużo, to nie zdrowo”, zajmujące cały ekran „okienka” pokazujące wszystkie dostępne opcje nie są zbyt interesujące. Dlatego też jeden z deweloperów postanowił stworzyć bardzo ciekawy projekt, dzięki któremu główny wskaźnik baterii w bardzo eleganckiej formie możemy umieścić jako… animowaną tapetę w tle.

BatteryWallpaper, bo o nim mowa został ostatnio opublikowany jako wersja testowa. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja wyświetla w tle aktualny poziom baterii. Jednak co z tego? Dlaczego jest to godne uwagi? Otóż poza świetną estetyką rozwiązania, na którą składa się dwanaście różnych stylów, dostosowanie odpowiedniej kolorystyki czy dobór ciekawych efektów, aplikacja nie wymaga uprawnień roota. Oznacza to, że osoby nie czujące się zbyt pewnie z modyfikowanym oprogramowaniem mogą skorzystać z tego rozwiązania bez przeszkód.

BatteryWallpaper-1

Niestety aplikacja wymaga najnowszego systemu Android w wersji 4.4 KitKat. Dodatkowym plusem według zapewnień autora jest praktycznie brak zużycia baterii jak to ma miejsce w podobnych aplikacjach. Więcej informacji na ten temat oraz link do pobrania wraz z instrukcją znajdziecie w oficjalnym temacie na forum XDA.

Źródło: XDA-developers.com

Sprawdź najnowsze wpisy