George Zhao wygłosił przemowę o tym, jak chce zrewolucjonizować branżę telewizyjną nadchodzącą telewizją inteligentną. W ostatnim wywiadzie dalej rozwijał swoje przemyślenia na temat przemysłu telewizyjnego i nadchodzącego produktu Honor. Według niego przemysł sprzętu telewizyjnego jest w tragicznej potrzebie badań i rozwoju. Dodał także, że telewizja była kiedyś centrum informacji dla rodzin, ale smartfony mają od tego czasu podjąć to miejsce, spychając telewizory do celów czysto rozrywkowych. Powodem tego jest rzekomo absolutny brak innowacji, który przemysł telewizyjny widział, zwłaszcza w porównaniu do ogromnych postępów poczynionych przez przemysł smartfonów i komputerów.

Honor TV nie zamierza walczyć ceną

Honor TV

Właśnie tak uargumentował to, że Honor TV nie będzie zbytnio konkurować cenowo. Zamiast tego będzie mocno inwestował w badania i rozwój. Wszystko to aby zapewnić, że mogą one wypchnąć na przyszłość telewizji, którą nazywa Smart Screens. Zamiast iść głową w głowę z konkurentami na już nasyconym rynku, chce rozszerzyć rynek o zupełnie nowe opcje high-end i innowacyjne, aby popchnąć przemysł do przodu. Firma chce również uniknąć bezpośredniej konkurencji lub konfliktu z już istniejącymi firmami produkującymi telewizory. Huawei już wcześniej dostarczał układy dla branży. Ma więc na tym polu pewne doświadczenie.

Zobacz też: Chciałbyś wziąć udział w misji na Księżyc? Ta polska aplikacja Ci to umożliwi!

Honor chce, aby telewizor stał się centralnym punktem w gospodarstwie domowym. Twierdzi, że inteligentny ekran powinien stać się emocjonalnym centrum rodziny. Mają służyć jako centrum rozrywki audiowizualnej, centrum wymiany informacji, centrum zarządzania kontrolą i centrum interakcji z wieloma urządzeniami. Wyjaśnia również, że specyfikacje i funkcje powinny to odzwierciedlać, choć nie jestem pewny, jakie funkcje ma na myśli.

Źródło: Gizmochina

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Paweł Maretycz

    Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.