ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Megvii

Chiński startup znajdzie psa po jego nosie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Ludzie mają unikalne odciski palców, a psy, najwyraźniej nosy. Chiński start-up o nazwie Megvii, który dotychczas zajmował się dostarczaniem oprogramowania do rozpoznawania twarzy dla chińskiego programu nadzoru rządowego zdecydował się rozszerzyć swoją działalność. Dzięki aplikacji możliwe jest zidentyfikowanie i odnalezienie swojego psa.

Megvii, czyli chiński startup, który odnajdzie psa po nosie

Megvii startup

Jak już wspomniałem w pierwszym zdaniu, ludzie mają unikalne odciski palców, a psy, najwyraźniej nosy. Dzięki chińskiej aplikacji możliwe jest zidentyfikowanie i odnalezienie psa właśnie po tej części ciała. Wystarczy jedynie zeskanować nos swojego psa z różnych kątów (podobnie jak w przypadku skanerów odcisków palców) za pomocą kamerki w telefonie i w zasadzie wszystko gotowe. Megvii zapewnia, że rozwiązanie jest skuteczne w co najmniej 95% przypadków. Dzięki aplikacji już ponad 15 tysięcy psów odnalazło swoich właścicieli.

Zobacz także: Minęły już dwa lata, a nawigacja gestami w iPhonie nadal jest nie do pobicia

Na odnajdywaniu psów jednak się nie kończy, bowiem aplikacja może posłużyć także do ich monitorowania i nakładania kar na właścicieli (np. za nie sprzątanie po swoim czworonogu). Nie da się ukryć, że pomysł sam w sobie jest naprawdę świetny, choć w gruncie rzeczy jest tylko kolejnym narzędziem do inwigilacji. A Wy co sądzicie o całym przedsięwzięciu? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy